Stylowe oświetlenie do domu - jakie lampy wybrać?

Wybór odpowiedniego oświetlenia ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz wygląd mieszkania. Na szczęście, w dzisiejszych czasach mamy naprawdę spory wybór. Żyrandole, kinkiety, plafony, lampy stojące lub wiszące – to tylko niektóre z dostępnych propozycji.

Stylowe lampy w przedpokoju

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzą osoby odwiedzające nasze mieszkanie. Warto więc postawić tu na oryginalność. Doskonałym wyborem są nowoczesne lampy ścienne lub sufitowe o ciekawych kształtach i designie. Jeśli korytarz jest długi warto postawić na kilka lamp typu plafon.

Odpowiednie lampy do kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym nie powinno zabraknąć światła zbliżonego do dziennego. Dzięki temu przygotowywanie posiłków będzie przyjemniejsze. Popularnym rozwiązaniem, które pozwoli nam stworzyć odpowiedni efekt będą więc nowoczesne, wiszące lampy LEDowe. Zapewniają one odpowiednią ilość światła a jednocześnie tworzą wspaniały klimat.

Lampy w łazience

W łazience przyda się mocne światło, które ułatwi nam wykonywanie zabiegów higienicznych czy makijażu. Jednocześnie jednak nie powinniśmy przytłaczać niewielkiego pomieszczenia zbyt dużą lampą. Doskonale sprawdzą się tu więc kinkiety czy lampy sufitowe.

Elegancki salon

Salon to miejsce, w którym wypoczywamy i przyjmujemy gości. Światło więc powinno być na tyle jasne by tworzyć klimat skupienia, jednocześnie jednak nie powinno przeszkadzać nam w relaksie. Doskonale sprawdzą się więc tu nowoczesne lampy stojące. Warto jedynie zadbać by ich styl współgrał ze stylem w jakim urządzone jest wnętrze.

Klimatyczne światło w sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym światło nie powinno przeszkadzać nam w wypoczynku. Właśnie dlatego warto postawić na lampy, które będą w stanie pomóc nam stworzyć odpowiedni klimat. Doskonale sprawdzi się rozpraszający światło żyrandol światłowodowy oraz praktyczne i niewielkie lampki nocne.

Podsumowując, wybór dobrego oświetlenia w mieszkaniu nie powinien stanowić dla nas obecnie żadnego problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]