Oryginalne dekoracje ścienne

Każdy z nas chce by jego mieszkanie miało swój klimat i charakter. Efekt taki osiągnąć możemy poprzez wybór odpowiednich dekoracji ściennych, które sprawią, że nasze mieszkanie zacznie prezentować się znacznie lepiej. Na co warto postawić?

Tapety i fototapety – zawsze dobry wybór

Wydawać by się mogło, że fototapety lub tapety to tak popularny sposób dekoracji ścian, że nie sposób za ich pomocą osiągnąć oryginalny efekt. Tymczasem to nie do końca prawda. W dzisiejszych czasach oferta tapet jest bowiem na tyle różnorodna i szeroka, że każdy z nas może znaleźć coś, co pozwoli mu odmienić swoje mieszkanie i nadać mu wyrazu oraz charakteru.

Naklejka na ścianie

Kolejnym doskonałym sposobem na dekorację ścian jest bez wątpienia naklejenie na nich nowoczesnych naklejek ściennych. Welurowe naklejki są nie tylko stosunkowo tanie, ale również bardzo różnorodne. Szeroka oferta kształtów i wzorów sprawia, że praktycznie do każdego pomieszczenia w naszym domu możemy dopasować ciekawe, idealnie pasujące rozwiązania.

Ściana we wspomnieniach

Wszyscy mamy w swoich albumach wiele pięknych zdjęć rodzinnych, które przypominają nam o miłych chwilach. Warto wykorzystać je do udekorowania pustej ściany. Wystarczy wybrać ciekawe ramki, które dopasowane będą swoim wzornictwem i kolorystyką do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Dobrym sposobem na udekorowanie ściany jest również zawieszenie małych półeczek, na których staną rodzinne pamiątki oraz suweniry z podróży czy rodzinnych wczasów.

Gratka dla najmłodszych

W miejscach, w których spędzamy czas wspólnie z dziećmi warto pokusić się na rozwiązania, które nie tylko będą ciekawie wyglądały, ale również dostarczą najmłodszym rozrywki. Dobrym pomysłem jest pomalowanie ściany farbą tablicową. Dzięki temu maluchy będą mogły się wykazać a nasze wnętrze każdego dnia zdobić będą całkowicie inne arcydzieła.

Jak więc widać wybór oryginalnych i nieszablonowych dekoracji ściennych nie powinien więc dla nas stanowić żadnego problemu. Warto to wykorzystać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]