Kolorowe dywany dla dzieci – idealna powierzchnia do zabawy

Zakup dywanu do pokoju dziecięcego nie zawsze jest prosty – co innego podoba się dzieciom, a co innego rodzicom, gdyż każda ze stron ma zupełnie inne priorytety. Mojej córce spodobał się kiedyś na wystawie futrzany dywanik z długim włosiem, ja zaś obawiałam się, że będzie zbyt trudny w czyszczeniu. Zarówno w przypadku starszych dzieci, które potrafią już wyrazić swoje pragnienia, jak i tych, które dopiero dorastają do tego, ważne są kompromisy. Warto przejrzeć kolorowe dywany dla dzieci dostępne w sklepie Dywaneo, przyglądając się ich opisom pod kątem pożądanych cech.

Dywan estetyczny i funkcjonalny

Zanim zdecydowałam się na zakup dywanu dla córki, zastanowiłam się nad tym, jaki kolor najlepiej będzie współgrał z resztą wystroju. Szybko okazało się, że jakikolwiek pastelowy akcent prezentowałby się świetnie, jednak niektóre wnętrza znacznie bardziej skorzystają na neutralnych i stonowanych dywanach. Na przykład okrągły dywan z pandą na szarym tlejest równie wesoły, co kolorowe dywany dla dzieci, dzięki postaci zwierzęcia i przyjemnej fakturze. Ważne jest to, żeby długość włosia dywanu umożliwiała łatwe jego odkurzanie – dzieci lubią jeść słodycze lub słone przekąski podczas zabawy na dywanie, a okruszki łatwo w niego wchodzą. Jeśli chodzi o wielkość i kształt dywanu, powinno się dobierać je z myślą o tym, jaką część podłogi chcemy przykryć – tak, aby nie przeszkadzał w odsuwaniu krzeseł, zarazem zapewniając powierzchnię do zabawy.

Dodatkowe atuty dywanu

Dywany dostępne w sklepie Dywaneo posiadają szereg zalet, które mogą wpływać na decyzję rodzica. Dla mnie ważne było, by produkt był hipoalergiczny – na szczęście wszystkie modele, które brałam pod uwagę, posiadały w opisie wzmiankę o tym, że nie zrzucają runa i są odpowiednie dla alergików. Przyglądając się bliżej poszczególnym produktom, można zauważyć, że dywany są także elektrostatyczne i antybakteryjne – to ważne, jeśli dziecko przez długi czas bawi się na podłodze. Moją uwagę zwróciła także funkcja izolacyjna, która prawdopodobnie sprawdza się najlepiej w przypadku dywanów o dużej powierzchni. Pomagają zachować ciepło w pomieszczeniu, co jest cenną zaletą, gdyż ogrzewanie nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Aksamitny dywan Rabbit Fur, na który się zdecydowałam, był strzałem w dziesiątkę – idealnym kompromisem między dywanem łatwym w czyszczeniu i korzystnym dla dziecka oraz tym, który spodobał się małej w sklepie.

Łatwa obsługa sklepu online i szczegółowy opis produktów zachęciły mnie do złożenia zamówienia. Kupno dywanu przez Internet to duża oszczędność czasu i mniej kłopotu z jego transportem. W razie niespełnionych oczekiwań, towar można zwrócić, a wszystkie informacje dotyczące odstąpienia od umowy są zrozumiale i przejrzyście przedstawione w regulaminie. Kupując kolorowe dywany dla dzieci w Dywaneo, mamy pewność fachowej obsługi i wysokiej jakości towaru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]