Jakie lampy do salonu wybrać

Salon jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, co więcej zazwyczaj pełni kilka funkcji, dlatego też źródeł światła musi być więcej, niż jedno. Jakie oświetlenie wybrać? Czy oprawa podtynkowa będzie dobrym rozwiązaniem?

Minimalistyczne oświetlenie do pokoju dziennego

Dobór oświetlenia do salonu to zdecydowanie najtrudniejsza sprawa, gdyż w tym wypadu źródeł światła musi być co najmniej trzy, jak nie więcej. Jeżeli chodzi o główną lampę, to warto rozważyć oprawy podtynkowe, które są stylowe, bardzo nowoczesne, a jednocześnie minimalistyczne. W tym wypadku aranżacja nie jest w żaden sposób zaburzona, oświetlenie jest bardzo dyskretne, a więc doskonale dopełnia wybrany wystrój. Gdzie Oprawa podtynkowa sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim warto pomyśleć o takich lampach w nowoczesnych wnętrzach, gdzie zależy nam na zachowaniu prostoty.

Oświetlenie zadaniowe

Ponieważ w salonie bardzo często oglądamy telewizję, czytamy, ucinamy sobie poobiednią drzemkę, nie może zabraknąć również lampy podłogowej. Ten rodzaj oświetlenia wydaje się wręcz niezbędny, jeśli zależy nam na tym, aby w salonie móc wieczorem odpocząć i spędzić miło czas z rodziną.Dobrym wyborem będzie lampa ustawiona przy fotelu albo kanapie, idealnie sprawdzi się także lampka stołowa, którą można ustawić na stoliku albo komodzie.Duże znaczenie będzie miało też oświetlenie punktowe, czyli dekoracyjne, mające za zadanie podkreślenie konkretnych przedmiotów albo części pomieszczenia. Bardzo dobrze sprawdzą się w tym wypadku kinkiety, które mogą doświetlić wybrane zakamarki, ściany lub obrazy.

Gdzie kupić lampy do salonu?

Obecnie na rynku można znaleźć ogromny wybór różnego rodzaju oświetlenia, począwszy od żyrandoli, opraw podtynkowych, plafonów, po kinkiety, lampy podłogowe i wiele innych. Najlepszym miejscem na takie zakupy będą oczywiście sklepy online, gdyż w nich wybór będzie największy, jednocześnie można liczyć na konkurencyjne, przystępne ceny. Tak, więc jeśli mamy specjalne wymagania, albo ograniczony budżet, zakupy w internecie to najlepszy wybór.

[Głosów:0    Średnia:0/5]