Lampa owadobójcza

Sezon na owady można uznać za otwarty. Pojawiają się one wczesną wiosną i zostają z nami nawet do jesieni. Szczególnie frustrujące są komary, które mogą zepsuć niejeden wypoczynek. I nie tyczy się to tylko wakacji czy spędzania czasu na zewnątrz. W domu owady również potrafią być niezwykle irytujące i nie jest tu mowa tylko o komarach. Problem z muchami i meszkami może być nawet większy, szczególnie że te drugie potrafią całkiem dotkliwie ugryźć. Z owadami zmagają się także właściciele lokali gastronomicznych, zakładów przetwórstwa mięsnego, czy też po prostu rolnicy. Warto więc zainwestować w odpowiedni środek owadobójczy. Jego wybór będzie jednak zależał bezpośrednio od naszych potrzeb. W innych celach użyjemy lampy na owady, a w innych chemicznych środków owadobójczych.

Lampy owadobójcze do domów i miejsc pracy

Jeśli chodzi o temat pozbywania się owadów, to warto zacząć od omówienia lampy owadobójczej. Jej zasada działania jest prosta. Żarówka UV zwabia owada, który trafia na siatkę rażącą prądem i do pojemnika. Jest to proste rozwiązanie, które zadziała na wszystkie owady, nawet te większe. Duża i wydajna lampa owadobójcza będzie więc świetnym wyborem do punktu gastronomicznego lub innego miejsca pracy borykającego się z problemem owadów. W niektórych przypadkach lepiej jednak będzie zakupić lampę na owady z lepem lub wentylatorem. Dzięki temu owady nie są rażone prądem, a więc nie ma możliwości, by jego szczątki trafiły do produktu spożywczego. Mniejsze lampy owadobójcze tak samo dobrze sprawdzą się w domu. Należy sobie tylko odpowiedzieć na pytanie, jak dużego urządzenia szukamy i czy nie lepiej kupić środek chemiczny działający na przykład tylko na komary.

Zalety lamp owadobójczych

Zaletą lamp owadobójczych jest na pewno brak jakiegokolwiek zagrożenia płynącego z ich użycia. Nie posiadają bowiem chemii, która jest trująca. Gdy stosowanie niektórych środków owadobójczych powinno być ograniczone do większych pomieszczeń i otwartych okien, tak lamp na owady możemy używać dosłownie wszędzie. Nie będą one stanowiły żadnego zagrożenia dla naszego pupila lub dziecka.

Środki owadobójcze chemiczne do domów i na wyjazd

Środki owadobójcze chemiczne to w wielu wypadkach o wiele lepszy pomysł niż lampa owadobójcza. Choć tę drugą również kupimy w wersji wyjazdowej na baterie. Środki owadobójcze chemiczne będą jednak skuteczniejsze w stosowaniu przy pieszych wędrówkach. Trudno wyobrazić sobie targanie ze sobą lampy owadobójczej, gdy możemy się po prostu popsikać odpowiednim repelentem. Tanim i cieszącym się dużą popularnością w domach rozwiązaniem jest urządzenie elektryczne z płynem na komary. Jest małoinwazyjne, wydajne i pozwala w skuteczny sposób pozbyć się tych kąsających owadów.

Najpopularniejszy środek owadobójczy, czyli spray na komary

Najlepszym środkiem ochrony personalnej przed komarami jest spray. Użyty na odkrytych częściach ciała lub ubraniach skutecznie odstraszy te kąsające owady. Jest to chyba najpopularniejsza forma ochrony przed komarami. Należy jednak uważać, by specyfik nie dostał się do oczu, ponieważ jest dość mocno trujący. Niedrogi w zakupie, a jednorazowe użycie może nam zapewnić spokój nawet przez kilka godzin.

Czym jest DEET i czy jest skuteczny?

DEET to etoksylowany alkohol benzylowy. Jest najpopularniejszym składnikiem środków owadobójczych i tych chroniących przed kleszczami. Bardzo skutecznie odstrasza oba, jednak nie bez powodu został wycofany z aptek, gdzie figurował jako produkt do tworzenia preparatów biobójczych. Jest bowiem bardzo trujący. Przypadkowe spożycie jest niebezpieczne, a zbyt częste używanie na skórze może prowadzić do bolesnych podrażnień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]