Lampki nocne, czyli wyjątkowo praktyczny rodzaj lamp stołowych

0
1169

Obowiązkowym oświetleniem każdego pomieszczenia jest oświetlenie sufitowe lub przynajmniej ścienne. Dzięki takiemu umiejscowieniu światło trafia do praktycznie każdego kąta we wnętrzu. Czasem jednak przydaje się doświetlenie danego fragmentu pomieszczenia. W tym pomogą nam lampy stołowe, które możemy dowolnie przemieszczać i podłączyć w dowolnym miejscu pomieszczenia. Szczególnie praktyczne są lampy stołowe biurkowe i nocne.

Rodzaje lamp stołowych do różnych zastosowań

Lampy stołowe kojarzą się głównie z lampkami nocnymi i biurkowymi. Mogą mieć one jednak inne zastosowanie. Wiele modeli tradycyjnych lamp stołowych jest bardzo ozdobnych, więc mogą z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną. Postawione w widocznym miejscu zwrócą uwagę niejednego gościa. Odpowiednio dobrana lampa stołowa powinna być dopasowana do pozostałych ozdób pomieszczenia. Dzięki temu będzie współgrać z całym wnętrzem, tworząc spójną kompozycję.

Lampa stołowa w założeniu została stworzona do częstego używania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by stała na półce używana rzadziej niż częściej. Wiele modeli stanowi bowiem ozdobę samą w sobie.

Nowoczesne lampki nocne LED

Choć lampki nocne kojarzą się z ciepłym światłem żarówki, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować w nich technologię LED. Mając nowoczesną i minimalistyczną sypialnię, wcale nie musimy rezygnować z idei lampki stołowej do sypialni. Lampki nocne LED wcale nie muszą kojarzyć się z białym rozbudzającym światłem. Wiele modeli lampek nocnych jest bowiem wyposażonych w ciepłe lub regulowane diody. Dzięki temu sami możemy dostosować temperaturę światła.

Lampki nocne LED występują w wielu różnych formach, a wielkość pojedynczych diod pozwala na przyjmowanie przez nie ciekawych kształtów. Dzięki temu wcale nie muszą przypominać typowej lampki nocnej.

Minimalistyczne lampki nocne LED

Ciekawym gadżetem są lampki nocne LED wielkości wtyczki do gniazdka. Mając wtyk na odpowiedniej wysokości, może to być wystarczające rozwiązanie przy nocnym poruszaniu się po sypialni. Może nie poczytamy przy tym książki, ale za to nie potrzebujemy stawiać obok łóżka dodatkowej szafki nocnej. A mając łóżko we wnęce, czasem po prostu nie ma takiej możliwości.

Lampka nocna dziecięca najlepszym przyjacielem

O ile dla nas lampki nocne nie są obowiązkowym wyposażeniem, tak u dzieci sprawa ma się nieco inaczej. Szczególnie najmniejsze dzieciaki mogą mieć problem z zaśnięciem w całkowitej ciemności. Zwykle nie pomogą tu nawet otwarte drzwi lub bliska obecność rodziców. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w odpowiednią lampkę nocną z wyprzedzeniem. Wśród takich produktów skierowanych dla dzieci wybór mamy naprawdę szeroki. Oprócz tradycyjnej formy z abażurem znajdziemy tu także lampki nocne dziecięce w kształcie zwierzątek, a także bardziej tradycyjne, przypominające na przykład drewniane klocki. Nieważne jednak, który produkt wybierzemy. Najważniejszy jest bowiem fakt, że wszystkie dają światło, które tak skutecznie ukoi naszego malucha do snu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]