Węże ogrodowe

Ogródek to idealny sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków. Dobrze, gdy w pracach pomaga nam sprawdzony sprzęt. Dotyczy to chociażby węża ogrodowego. O czym trzeb pamiętać, by zakup był praktyczny?

Wąż ogrodowy – co decyduje o funkcjonalności?

Dobry wąż ogrodowy musi mieć długość dopasowaną do naszej działki. W przeciwnym razie nie uda nam się skutecznie podlać całego obszaru. Zanim więc zaczniemy rozglądać się za odpowiednim modelem, sprawdźmy, jak długi wąż jest nam potrzebny. W tym celu zmierzmy odległość między kranem a najdalszym punktem ogrodu i dodajmy do wyniku jeden lub dwa metry. Zapas ten przyda się chociażby do omijania przeszkód. Szukając węża pod kątem długości musimy także zwrócić uwagę na jego średnicę. Na małych i średnich terenach w zupełności wystarczy nam taki o przekroju 1/2” lub 3/4”. Jeśli zaś kupujemy długi wąż, to sięgajmy po te ze średnicą w okolicach jednego cala. Co ciekawe, producenci umożliwiają nam także jednoczesne korzystanie z kliku wężów. Pomocne wówczas okazują się rozdzielacze i trójniki. Pierwszy z nich po zamontowaniu na kran umożliwia równoczesne korzystanie z dwóch węży. Drugi z kolei instaluje się na wężu doprowadzającym wodę z ujęcia.

Węże ogrodowe – gdzie możemy ich szukać?

Producenci oferują rozmaite wersje węży ogrodowych. Dzięki szerokiemu asortymentowi możemy bez problemu dobrać do go naszych potrzeb. Zamiast przeszukiwać markety i inne sklepy w poszukiwaniu najlepszego modelu, możemy zaoszczędzić trochę czasu i w domowym zaciszu dokonać researchu. Wiele firm posiada sklepy internetowa, co pozwala porównać setki produktów w krótkim czasie. Jeden z polskich producentów jest dostępny w tym miejscu http://www.firmaskowronski.pl/113/weze-ogrodowe-pvc-2. Kupując węże ogrodowe warto zwrócić uwagę także na ich budowę. Dobrej jakości modele będą złożone z od trzech do pięciu warstw PCV. Dzięki temu są one trwalsze i bardziej odporne na skręcanie. Nie bez znaczenia jest również kolor węża ogrodowego. Najlepszym wyjściem jest wybór każdej barwy innej niż zielony. Pozwoli to łatwo zlokalizować go w trawie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]