Jak rozjaśnić ciemne wnętrze

Każdy, kogo mieszkanie ma choć jedno ponure i ciemne pomieszczenie wie jak poważny jest to problem. Nie da się bowiem ukryć, że wnętrza takie wydają się ponure i nie nastrajają pozytywnie. Na szczęście istnieją proste sposoby na to by je rozjaśnić i nadać im nieco bardziej pozytywnego charakteru. Co więcej, nie są one trudne.

Zmiana koloru ścian

To najprostsze a jednocześnie najskuteczniejsze rozwiązanie na pozbycie się problemu. Jeśli chcemy osiągnąć doskonały efekt warto zdecydować się na pomalowanie ścian na biało. Wbrew pozorom, wcale nie sprawi to, że pomieszczenie stanie się nijakie. Wystarczy bowiem dodać kilka kolorowych akcentów. Dobrym rozwiązaniem może być również zastosowanie jasnych beżów lub pastelowych kolorów.

Podłoga nie musi być ciemna

Kolejną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę jest kolorystyka podłogi w pomieszczeniu. Nie da się bowiem ukryć, że ciemny parkiet, wykładzina lub dywan dominuje nad całym pokojem i pogłębia ponury efekt. Dlatego też warto zastanowić się nad wymianą paneli na jaśniejsze lub zakupem jasnego, kolorowego dywany, który odwróci naszą uwagę od ponurej, smutnej podłogi.

Osłoń okna

Najskuteczniejsze w ożywianiu pomieszczeń jest oczywiście naturalne światło słoneczne. Dlatego też warto wpuścić je do domu. W tym celu nie warto stawiać na parapecie dużych roślin czy dekoracji, które tłumią światło. Warto również zrezygnować z ciężkich zasłon na rzecz delikatnych firanek. Co więcej, warto zadbać o to, by były one białe. O tym, że to działa przekonało się już wiele osób.

Odpowiednie meble

Warto zdać sobie sprawę, że w ciemnych pomieszczeniach najlepiej wyglądają delikatne, jasne meble. Jeśli więc wciąż jesteśmy posiadaczami topornych, ciężkich meblościanek w ciemnych kolorach to znak, że czas na zmianę. Z pewnością wyjdzie ona zarówno nam, jak i wnętrzu na dobre.

Podsumowując, rozjaśnienie ciemnego wnętrza nie musi wiązać się z gruntownym remontem czy dużym nakładem pieniędzy. Warto więc zastosować proste rady i zapomnieć o przygnębieniu.

[Głosów:2    Średnia:3/5]