Ciche mieszkanie w bloku? To możliwe!

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w bloku czy też w domu jednorodzinnym nasze mieszkanie to strefa odpoczynku, w którym chcemy cieszyć się ciszą. Niestety, cienkie ściany w bloku przepuszczają znacznie więcej dźwięków niżbyśmy chcieli. Jak się przed tym chronić?

Chyba każdy, kto mieszka w bloku wie doskonale, jak codzienne dźwięki takie jak szczekanie psa, brzęk naczyń, głośne rozmowy czy płacz dziecka, dochodzące za ściany sąsiedniego mieszkania potrafią zakłócić chwile odpoczynku. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by zminimalizować natarczywość tych dźwięków.

Maty akustyczne

To jedno z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań. Ich zaletą jest to, że nie tylko są w stanie bez problemu wyciszyć nasze mieszkanie, ale również są bardzo łatwe w montażu, co jak wiadomo ma ogromne znaczenie.Wystarczy bowiem jedynie odpowiednio położyć je na ścianach lub podłogach. Ich minusem jest jednak stosunkowo wysoka cena, która może nieco zniechęcać.

Ekrany akustyczne

To znacznie tańsze rozwiązanie, które również jest w stanie odizolować nas od niechcianych dźwięków. Montaż nie jest szybki i trudny niestety, ma pewien poważny minus. Ekrany akustyczne musimy bowiem zamontować wewnątrz ściany co niestety oznacza konieczność przeprowadzenia niemałych prac remontowych. A to niestety, wiąże się ze sporym bałaganem. Niemniej jednak jest to rozwiązanie na tyle skuteczne i trwałe, że sporo osób decyduje się na jego wykorzystanie.

Dodatkowe wsparcie

Co jeszcze możemy zrobić aby w naszym mieszkaniu zapanowała upragniona cisza? To bardzo proste – warto zadbać o to, by znalazło się w nim dużo elementów dekoracyjnych takich jak tkaniny, ciężkie zasłony czy ozdobne poduszki. Wydawać by się mogło, że takie rozwiązania nie dają zbyt wiele. To jednak nie prawda. Nie da się bowiem ukryć, że tego typu dekoracje doskonale tłumią dźwięki. Warto więc spróbować.

Jak więc widać istnieją skuteczne sposoby na wyciszenie swojego mieszkania. Warto je wykorzystać i cieszyć się komfortem jakiego potrzebujemy.

[Głosów:2    Średnia:4/5]