Hydromasaż

Hydromasaż to niezwykle przyjemne udogodnienie. Spotykamy je przede wszystkim w urządzeniach sanitarnych – takich jak wanna czy kabina prysznicowa. Wanna wydaje się jednak tym urządzeniem, do którego wszelkie formy wodnego masażu są dedykowane. W wannie wypoczywamy po całym dniu pracy, relaksujemy się, oczyszczamy ciało oraz uwalniamy się od stresu. By kąpiel była optymalnie zadowalająca, warto wybrać właśnie model wanny z hydromasażem. Poniżej podpowiadamy – dlaczego warto zainwestować w wannę z hydromasażem oraz w co powinna być wyposażona wanna dobrej jakości?

Hydromasaż – udogodnienie zbędne, czy pożądane?

Najczęściej wydaje nam się, że hydromasaż to udogodnienie mające na celu wyłącznie zaspokoić nasze wybujałe pragnienia. Nic bardziej mylnego. Jak wskazują specjaliści, hydromasaż może pełnić liczne funkcje prozdrowotne i pomagać w poprawie kondycji organizmu.

Przede wszystkim – hydromasaż pozytywnie wpływa na tkanki mięśniowe, których pracę delikatnie stymuluje. Pomaga w ich rozluźnieniu, zwłaszcza po długim dniu pracy spędzonym w niewygodnej pozycji. Masaż ten powoduje kolejny dodatkowy skutek – jakim jest poprawa krążenia organizmu oraz mikrokrążenia tkanek mięśniowych.

Hydromasaż jest więc dedykowany dla wszystkich osób, które cierpią na choroby mięśni i stawów, a także w łagodzeniu objawów skurczy, kontuzji i nadwyrężeń. Korzystają z niego biegacze, pływacy, piłkarze oraz sportowcy innych dyscyplin.

Warto podkreślić, że hydromasaż sprzyja także trosce o nasz wygląd i stan naszej sylwetki. Szczególnie że niektóre rodzaje hydromasażu działają też w oparciu o technologię ultradźwiękową – sprzyjającą na przykład redukcji cellulitu. Hydromasaż jest więc dedykowany dla tych pań, które są na diecie wyszczuplającej lub pragną popracować nad swoją sylwetką.

Hydromasaż poprawia też ogólne parametry pracy organizmu – takie jak ciśnienie, krążenie, odporność, gospodarkę hormonalną. Ponadto, hydromasaż po prostu poprawia nasze samopoczucie – dzięki jego regularnym stosowaniu czujemy się mniej zestresowani i szczęśliwsi.  

Wanna z hydromasażem wysokiej jakości

Hydromasaż w wannach może mieć różną postać. Najczęściej spotykane są dwie. Pierwsza to delikatny, perełkowy masaż przy użyciu dużej ilości pęcherzyków powietrza. Masaż taki jest odprężający oraz łagodzi stres. Druga postać to tak zwane bicze wodne – czyli intensywne, skoncentrowane natryski, które trafiając w powierzchnię, skóry powodują jej przyjemną stymulację. Spotkamy również wanny z oboma rodzajami hydromasażu.

Warto też wybierać wannę wyposażoną w dodatkowe udogodnienia. Najbardziej pożądane to wspomniana technologia ultradźwiękowa, która dodatkowo stymuluje tkanki naszego organizmu, w tym zwłaszcza skóry. Korzystając z ultradźwięków, skóra staje się bardziej sprężysta, a jej powierzchnia wygładzona.  

Dobrze, jeśli wanna wyposażona jest również w technologię termostatyczną – pozwalającą utrzymać temperaturę wody na regularnym poziomie – oraz technologię LED. Wbrew pozorom, ta ostatnia ma duży wpływ na nasze samopoczucie po kąpieli. Odpowiednio dobrany zestaw barwnych świateł może idealnie uzupełnić relaksujące działanie hydromasażu. Jak dobrze wiemy, niektóre barwy – takie jak indygo, turkus, szmaragdowy czy akwamaryna – mają wyjątkowo relaksujący wpływ na naszą świadomość. Wanny wyposażone we wspomniane udogodnienia znajdziesz między innymi w ofercie dostępnej na stronie wannaczykabina.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]