Wanna wolnostojąca

Wanna jest nieodłącznym wyposażeniem praktycznie każdej łazienki. W coraz większej ilości domów marzeniem staje się posiadanie wyjątkowo wygodnej wanny wolnostojącej. Zobaczmy zatem, dlaczego zyskuje sobie taką ogromną popularność i czym warto się kierować, aby wybrać dla siebie idealny model.

Dlaczego w ogóle warto sięgnąć po wannę wolnostojącą?

Wanna jest bez wątpienia najbardziej wygodnym miejscem do kąpieli. Prysznic, choć również może zapewnić nam przyjemność, z całą pewnością nie pozwala cieszyć się aż takim komfortem jak wanna. To właśnie w niej możemy wygodnie usiąść, a nawet położyć się i odpoczywać, zanurzeni w ciepłej wodzie i kojącej pianie. Wanna wolnostojąca pod tym względem nie odbiega od innych wanien. Jednak oprócz ogromnego komfortu, gwarantuje także łatwość jej użytkowania. Możemy do niej wejść lub pochylić się dosłownie z dowolnej strony, co na pewno będzie wygodne dla wielu osób. Takie rozwiązanie szczególnie chwalą sobie rodzice dzieci, którzy kąpiąc je, chcieliby mieć jak największą wygodę i swobodę ruchu. Możliwość obejścia wanny dookoła z pewnością będzie w tym bardzo pomocna.

Warto także zauważyć, że stojąca z dala od ściany wanna gwarantuje, iż brzeg i ściana nie będą pozalewane. To z kolei oznacza, iż każdy, kto obawia się tego albo doświadczał tego wcześniej, będzie mógł uniknąć takiej przykrej sytuacji. Również i tym razem będzie to dobre rozwiązanie, jeśli w domu są dzieci, które nie zawsze uważają podczas kąpieli.

Nie tylko kwestie praktyczne

Oczywiście, po wannę wolnostojącą warto też sięgnąć ze względu na jej wygląd. Jest bardzo designerskim rozwiązaniem, które budzi w nas skojarzenie ze wspaniałymi pokojami kąpielowymi w ekskluzywnych rezydencjach. Jeśli więc w naszej nowoczesnej łazience chcielibyśmy poczuć się naprawdę luksusowo, warto w nią zainwestować. Jej piękny, unikatowy wygląd z pewnością zgra się z wieloma rodzajami wystrojów wnętrz.

Jak wybrać wannę wolnostojącą?

Aby dobrze dobrać wannę wolnostojącą do pomieszczenia, należy przede wszystkim rozważyć, ile mamy w nim miejsca i jak możemy ją ustawić. Wiele wanien ma możliwość ustawienia ich dosłownie w każdym miejscu, nie tylko na środku, ale również przy ścianie. Dzięki temu poszerzają możliwości urządzenia łazienek. Taka możliwość to dodatkowa zaleta: dobre ulokowanie wanny wolnostojącej, nawet skośne, może pomóc w wykorzystaniu nieprzydatnych w innym przypadku przestrzeni.

Rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest wanna, to kolejna ważna kwestia, która zdecyduje o tym, którą wybierzemy. Do dyspozycji pozostają między innymi wanny akrylowe, żeliwne, z konglomeratu, z kompozytu sanitarnego oraz z mieszanki marmuru lub granitu z żywicą (Mineral DuraBe). Większość z nich (poza żeliwnymi) dostępna jest w eleganckim, białym kolorze, który zazwyczaj dominuje w łazience. Jedynie wanny żeliwne mogą być wykończone na wiele kolorów, co sprawia, że stają się unikatowym elementem ozdobnym każdej łazienki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]