Szafka pod umywalkę

Podczas aranżacji łazienki bardzo wiele osób zastanawia się jaką szafkę pod umywalkę wybrać? Warto zaznaczyć, iż nie musi to być zwykła, standardowa szafka z uchylnymi frontami lub szufladami. W obecnym czasie istnieje możliwość skorzystania z bardzo wielu rozwiązań, bowiem może ją zastąpić także komoda a nawet stary stół. W poniższym artykule znajdziesz ciekawe pomysły na szafkę pod umywalkę!

Czym się kierować podczas zakupu szafki pod umywalkę?

Podczas wyboru szafki pod umywalkę przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana, bowiem zaleca się aby wybierać taki, który jest wodoodporny. Ostatnim czasem dość popularnym materiałem jest płyta MDF, która pokryta jest specjalnym lakierem poliuretanowym, odpornym na działanie wilgoci. Warto również zastanowić się nad tym, jakie funkcje będzie spełniać szafka pod umywalkę, ponieważ jeśli chcesz w niej przechowywać kosmetyki najlepszym rozwiązaniem będzie mebel o szerokim blacie, wyposażony w szuflady lub otwarte półki. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto także dokładnie zmierzyć przestrzeń jaką dysponujesz, dzięki temu zyskasz pewność i gwarancje, że szafka będzie pasować idealnie!

Specjalne zestawy – szafki z umywalką

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na specjalne zestawy szafek z umywalkami, jest to doskonałe rozwiązanie bowiem są one dobrze dopasowane do siebie. Na rynku wśród umywalek, które przeznaczone są do montażu znaleźć można także nadblatowe oraz podblatowe, każda z nich może być skompletowana zarówno z szafką stojącą jak i wiszącą.

Szafka pod umywalkę na zamówienie – dobre rozwiązanie?

Szafka pod umywalkę na zamówienie choć jest wygodnym rozwiązaniem, ze względu na fakt, iż można ją dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, to niestety wiąże się ze znacznie większymi kosztami oraz dłuższym czasem oczekiwania. Aczkolwiek szafka pod umywalkę, która zaprojektowana jest przez doświadczonego stolarza będzie doskonale współgrała z całą aranżacją łazienki, zarówno w aspekcie rozmiaru jak i koloru.

Szafki z szufladami – co można w nich przechowywać?

Szafki z uchylnymi frontami i półkami w środku sprawdzają się szczególnie w sytuacji jeżeli istnieje potrzeba przechowywania w nich różnych detergentów, zwłaszcza w większych opakowaniach. Dolna szuflada szafki może posłużyć także jako kosz na pranie, ale tylko w przypadku jeśli podczas projektowania zostanie wyposażona w specjalne otwory wentylacyjne. Warto dodać, iż w przypadku większych mebli można też wygospodarować miejsce na pralkę, którą w sprytny sposób można ukryć za frontem lub żaluzją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]