Mała łazienka w bloku

Mała przestrzeń jest trudniejsza do aranżacji niż duża, ale wcale nie znaczy, że nie może być ciekawie i funkcjonalnie zaprojektowana. Mikroskopijną łazienkę w bloku dzięki pomysłowym rozwiązaniom można odpowiednio urządzić. Wystarczy zastosować się do kilku ogólnych wskazówek.

Kolor.

Jasne i jednolite kolory optycznie powiększają wnętrze. Z tego też powodu powinno się unikać dużych wzorów, które optycznie pomniejszą pomieszczenie. Dodatkowo zimne odcienie oddalają, a więc dają wrażenie większej przestrzeni. Kafelki również powinny być jednolite, a kolor fug powinien z nimi współgrać. Jasny kolor warto wziąć pod uwagę również na podłodze. Mocniejsze elementy kolorystyczne można wykorzystać w niewielkich elementach i dodatkach.

Przechowywanie.

W małej łazience liczy się każdy centymetr powierzchni. Dobrym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju schowki, które pozwolą na pochowanie potrzebnych akcesoriów i uniknięcie zagracenia i bałaganu. Obecnie na rynku istnieje wiele sprytnych rozwiązań dedykowanych małym łazienkom: wąskie, ale wysokie szafki, które można dopasować tam, gdzie jest mało miejsca, narożne półki, schowki pod wannami.

Urządzenia.

Dysponując bardzo mała łazienką na początku warto zastanowić się nad rzeczywistymi potrzebami użytkowników. Może okazać się, że z niektórych rzeczy można zrezygnować, albo zastąpić je innymi. W celu maksymalnego wykorzystania miejsca warto wannę zastąpić kabiną prysznicową, a dużą pralkę zamienić na mniejszą lub umieścić ją w kuchni. Wyposażenie, takie jak zlew czy miska sedesowa, powinny być jak najprostsze w formie, w jasnych kolorach. Łazienka to pomieszczenie ściśle funkcjonalne, służące do wykonywania określonych czynności trzeba więc zostawić wolną przestrzeń, aby móc się w niej swobodnie poruszać.

Fachowa pomoc.

Przy urządzaniu małej łazienki warto przeglądać gotowe projekty i określić własne potrzeby. Zawsze można także zwrócić się o pomoc do architekta wnętrz, który potraktuje daną przestrzeń indywidualnie i znajdzie satysfakcjonujące rozwiązania dla konkretnej przestrzeni i jej użytkowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]