sprzęt agd

Kupowanie sprzętu AGD nie jest takim prostym zadaniem jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Trudność wyboru wynika przede wszystkim z bogatej oferty. Można się nieco pogubić z powodu tak wielu dostępnych marek, ale i poszczególnych modeli danego urządzenia. Dlatego podpowiadamy, na jakie kryteria należy zwrócić uwagę, aby sprzęt AGD rzeczywiście spełnił potrzeby.

Po pierwsze – kupowanie rozsądne

Wbrew pozorom nie chodzi wyłącznie o cenę, ale również o zastosowanie danego sprzętu. Niektórzy producenci prześcigają się w oferowaniu wielu funkcji i dodatków. Problem w tym, że nie ma ekonomicznego uzasadnienia kupowania droższego urządzenia z bajerami, z których w ogóle nie będziemy korzystać.

Nowinki technologiczne są kuszące, jednak dobrze przemyśleć, czy potrzebna jest pralka z funkcją prasowania albo piekarnik z wbudowaną książką kucharską. Pamiętajmy, że każda ponadstandardowa funkcja podnosi cenę sprzętu – informuje pracownik firmy Fixagd.pl oferującej serwis pralek, zmywarek, indukcji czy innego sprzętu AGD na śląsku.

serwis agd fixagd

Nie warto jednak wpadać też w pułapkę zbyt niskiej ceny. Może się okazać, że sprzęt AGD tani w zakupie okazuje się niezwykle kosztowny w eksploatacji.

Rozsądek należy też zachować przy wybieraniu konkretnego modelu pod kątem przeznaczenia. Warto się zastanowić, czy rzeczywiście najbardziej pojemna pralka sprawdzi się w mieszkaniu singla, a lodówka dwudrzwiowa w małej kuchni. Kwestia gabarytów jest zatem jedną z kluczowych podczas podejmowania decyzji o zakupie konkretnego sprzętu AGD. Tak jak zbyt duże modele nie nadają się do małych pomieszczeń, tak też np. mała lodówka nie spełni swojej funkcji w przestronnej kuchni. Warto również rozważyć rodzaj urządzenia. Czasami lepszym wyborem okazuje się sprzęt AGD pod zabudowę.

Po drugie – parametry techniczne

Za jedną z kluczowych kwestii należy uznać klasę energetyczną urządzenia. Ten parametr informuje o tym, w jakim stopniu pralka, zmywarka czy lodówka jest energooszczędna. Przy rosnących cenach prądu i wody może się okazać, że kupowanie sprzętu o niższej klasie niż A będzie kompletnie nieopłacalne. Co więcej, warto nawet dopłacić nieco więcej i zdecydować się na klasę A z dwoma lub trzema plusikami, aby dostać rzeczywiście efektywne urządzenie. Ta różnica w cenie naprawdę dość szybko się zwróci w niższych rachunkach za energię elektryczną oraz wodę.

Po trzecie – awaryjność danego modelu

Oczywiście najlepsza firma nie może zapewnić dożywotniego użytkowania pralki czy zmywarki. Jednak sprzęty AGD są na tyle drogie, że powinny posłużyć dłużej niż w czasie gwarancji. Dlatego przed podjęciem decyzji koniecznie trzeba się przyjrzeć opiniom na temat poszczególnych producentów, ale i konkretnych modeli. Zdarza się czasami, że marka słynie ze świetnych pralek, ale jeden model okazał się niewypałem. Warto zarazem sobie uświadomić, że producent wykonujący znakomite piekarniki niekoniecznie ma w ofercie niezawodne lodówki czy zmywarki. Można popytać znajomych, szczególnie gdy wśród nich znajduje się fachowiec zajmujący się na co dzień naprawą sprzętów AGD. Oczywiście dobrym źródłem informacji okazuje się również internet.

Awaryjność jest także istotna w kontekście ewentualnych napraw, a w zasadzie ich kosztów. Części do niektórych sprzętów osiągają naprawdę wysokie ceny, i przez to naprawa takiego sprzętu staje się mało opłacalna.

Po czwarte – wygląd urządzenia

Może nie jest to kluczowa sprawa, ale przecież taki sprzęt staje się ważnym elementem wyposażenia domu, a w zasadzie konkretnego pomieszczenia. Nie warto sobie zatem niszczyć aranżacji wnętrza poprzez zakup sprzętu AGD kompletnie niedopasowanego kolorystycznie czy w inny sposób. Oczywiście to kwestie techniczne i użytkowe wydają się najważniejsze, ale również wygląd ma znaczenie. Na lodówkę czy pralkę będziemy przecież codziennie patrzeć.

Sprzęt AGD kupuj zawsze z głową!

W każdym razie kupowanie sprzętów AGD nigdy nie powinno być pochopne. Ten krok wymaga dokładnego zastanowienia, aby wybór był rzeczywiście dopasowany do potrzeb, możliwości finansowych, ale i wielkości mieszkania. Pamiętanie o tych kilku powyższych zasadach powinno pomóc w podjęciu rozsądnej decyzji.

Źródło

Fix AGD

[Głosów:0    Średnia:0/5]