Łazienka zawsze uporządkowana

Każdy z nas doskonale wie, że utrzymanie porządku w łazience nie jest zadaniem łatwym. Wszechobecne akcesoria i kosmetyki sprawiają, że wnętrze łazienki zazwyczaj nie prezentuje się zbyt dobrze. Poza tym jest to pomieszczenie, w którym nie trudno o zabrudzenia. Na szczęście istnieją proste sposoby na to, by nasza łazienka prezentowała się dobrze. Warto znać je i umieć wykorzystywać.

Odpowiednie akcesoria

Wybór odpowiednich akcesoriów łazienkowych to najprostszy sposób na to by zapanował w niej porządek. Przedstawiamy więc kilka propozycji, które mogą nam pomóc. Przede wszystkim warto wyposażyć się w dozownik do mydła. Dzięki temu unikniemy nieestetycznych resztek mydła, które osadzają się na mydelniczkach.

Nie możemy również zapomnieć o odpowiedniej liczbie wieszaków na ręczniki (powinno ich być tyle, ilu jest domowników) oraz drążkach, które pozwolą nam na wysuszenie mokrego ręcznika.
Warto również wyposażyć się w inne przydatne akcesoria, które pozwolą nam ograniczyć nieporządek i liczbę porozrzucanych po wszystkich kontach kosmetyków i przedmiotów. Przydatne mogą okazać się schowki, kosmetyczki, pudełka czy specjalne zestawy z kubkiem do mycia zębów. Na rynku jest ich obecnie naprawdę sporo – bez trudu znajdziemy więc coś dla siebie.

Funkcjonalne meble

Łazienka to zazwyczaj małe pomieszczenie, w którym często brakuje miejsca. Mimo to warto wygospodarować go choć trochę na odpowiednie meble, które pomogą nam pomieścić wszystkie niezbędne nam akcesoria. Warto decydować się na takie, które mają szuflady lub drzwi – otwarte półki z poustawianymi na nich kosmetykami sprawiają wrażenie nieporządku i chaosu. Jeśli nie stać nas na zmianę mebli i dysponujemy tylko tradycyjnymi półkami warto zaś poukładać kosmetyki w ozdobnych pudełkach. Dzięki temu ograniczymy liczbę przedmiotów w łazience a tym samym nieporządek.

Podsumowując, utrzymanie porządku w łazience nie musi być trudne. Wystarczy bowiem jedynie zastosować kilka prostych sztuczek. Przekonało się o tym już wiele osób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]