Lampy solarne do ogrodu

Oświetlenie ogrodu jest równie ważne jak jego inne dekoracje. Z tego względu każdy z nas poszukuje najlepszych lamp i rozwiązań, które będą jednocześnie funkcjonalne, eleganckie, jak też energooszczędne. Stąd też nasza propozycja, jaką są lampy solarne. Zobacz, na jakie ich zalety możesz liczyć.

Zalety oświetlenia ogrodu

Oświetlenie ogrodu sprawia, że wieczorami prezentuje się on zachwycająco i nabiera niemalże bajkowego czaru. Nie oznacza to jednak, że tylko względy estetyczne wpływają na podjęcie decyzji o zakupie oświetlenia. Choć bez wątpienia odgrywają znaczącą rolę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na praktyczne zalety, jakie niesie ze sobą dobre oświetlenie.

Lampy ogrodowe przede wszystkim pomagają nam w poruszaniu się wieczorem po całym terenie. Dzięki nim nie potrzebujemy latarki, aby zajrzeć w inny koniec ogrodu. Dodatkowo mogą służyć do odstraszenia potencjalnych włamywaczy, którzy widząc zapalające się światła, nie będą już tak chętni do przekradania się przez ogród, jak wówczas, gdy pozostaje on ciemny.

Dodatkowo mogą one pomóc także w odstraszaniu od ogródka dzikich zwierząt, które w innych przypadkach przynoszą poważne szkody.

Lampa solarna – energia czerpana z natury

Lampy zazwyczaj czerpią energię z sieci elektrycznej, co w naszych polskich realiach oznacza niezbyt ekologiczne rozwiązanie. W większości energia pochodzi u nas ze spalanego węgla, co przyczynia się do zanieczyszczenia atmosfery, niszczenie środowiska i z pewnością nie należy też do rozwiązań najtańszych. Z tego względu alternatywne źródło zasilania, jakim jest energia słoneczna, wydaje się być bardzo atrakcyjne.

Energia słoneczna przede wszystkim jest źródłem odnawialnym i ekologicznym. Nigdy się nie wyczerpuje, a jej wykorzystywanie nie powoduje powstawania zanieczyszczeń takich jak choćby gazy cieplarniane. Dodatkowo jej wykorzystanie sprawia, że nie musimy zużywać energii dostępnej w powszechnej sieci elektrycznej, a to z kolei oznacza, że możemy zmniejszyć wydatki na prąd w naszym domu. W ten sposób zarówno osoby, którym zależy przede wszystkim na oszczędności, jak i te skoncentrowane na ekologii mogą zdecydować się na te same lampy solarne.

Inteligentne lampy, które dopasowują natężenie światła

Lampy solarne odznaczają się nie tylko oszczędnością i ekologią, ale także inteligentnym działaniem. Ich budowa oparta jest o wykorzystanie czujników, które decydują, w jaki sposób będą świeciły. Po zapadnięciu zmroku w zwykłym trybie pracy emitują umiarkowane światło, jednak po wykryciu ruchu przełączają się na bardziej intensywny tryb świecenia. Pomaga to mieszkańcom swobodnie poruszać się nocą po ogrodzie. Dodatkowo natężeniem światła można sterować też za pomocą bezprzewodowego pilota, co jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność lampy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]