Dlaczego warto zdecydować się na toaletę i bidet z system podtynkowym?

0
761

Wyposażając nowo wyremontowaną łazienkę, zawsze warto zastanowić się, co chcielibyśmy w niej umieścić. Istnieje cały szereg elementów wyposażenia do tego pomieszczenia, które mogą okazać się niezbędne i korzystne. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na toaletę i bidet, które powinny stanowić niezbędne wyposażenie każdej łazienki. Dlaczego jednak warto zamontować je w systemie podtynkowym?

Bidet – niedoceniany w polskich łazienkach

Przez wiele lat bidet uważany był za zbędny element w łazience. Jedni rezygnowali z niego ze względu na oszczędność miejsca w pomieszczeniu, inni z powodu przekonania, iż jest to zbędna ekstrawagancja. Na szczęście pogląd ten powoli odchodzi w zapomnienie i coraz częściej ten element sanitarny można znaleźć w polskich łazienkach.

Warto się na niego zdecydować, gdyż znacząco ułatwia on zadbanie o odpowiednią higienę miejsc intymnych. Doceniają go w szczególności kobiety, osoby starsze i dzieci. Ułatwia im dbałość o własne ciało, skraca niezbędny na to czas, a także sprawia, iż zwiększony poziom higieny nie przekłada się na podwyższenie kosztów. Bidet jest bowiem urządzeniem, które zużywa minimalne ilości wody przy maksymalizacji wygody, komfortu i czystości.

Systemy podtynkowe: nowoczesne rozwiązania łazienkowe

Producenci wiedzą, jak ważne jest rozplanowanie przestrzeni łazienkowej i maksymalne wykorzystanie miejsca nawet w małym pomieszczeniu. Decydując się na ustawienie obok siebie toalety i bidetu, warto zadbać o to, aby były nie tylko dopasowane do siebie wyglądem, ale również o ilość zajętego przez nie miejsca. Idealnym rozwiązaniem, pozwalającym na jego oszczędność, są systemy podtynkowe, których szeroki wybór znajdzie się między innymi na stronie termicotychy.pl/systemy-podtynkowe-do-lazienki.

To nowoczesne rozwiązanie sprawia, iż spłuczki ukryte są w ścianie, podobnie jak rury odpływowe. Podwieszana toaleta i bidet z ukryta spłuczką pozwala na zaoszczędzenie miejsca, gdyż żaden element nie musi odstawać od ściany. Dzięki temu miejsce ulega optymalizacji pod kątem rozmieszczenia poszczególnej ceramiki. Jednocześnie podwieszenie i brak dodatkowych urządzeń sprawiają, że dbałość o czystość tego zakątka jest znacznie ułatwiona.

Elegancja w każdej łazience

Spłuczka, rury i zawory nigdy nie są najbardziej gustownymi elementami wyposażenia. Nawet idąc na kompromis pomiędzy ich funkcjonalnością a wyglądem, trudno uzyskać w pełen zoptymalizowany wystrój łazienki. Jest to kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na ukrycie ich w ścianie.

Dzięki systemowi podtynkowemu te urządzenia i elementy konstrukcyjne, które nie odznaczają się największą urodą, zostaną zakryte, a pozostaną widoczne jedynie toaleta i bidet. W efekcie przestrzeń nabierze więc harmonii i elegancji, a sama ściana za nimi w pełni będzie współgrała z innymi powierzchniami łazienki. Ostatecznie, na pewno każdy z mieszkańców i odwiedzających będzie zachwycony takim wystrojem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]