Skąd bierze się popularność nitów zrywalnych

Fakty są w tym temacie jednoznaczne: obecnie coraz więcej osób stawia na takie rozwiązania. Czym zatem charakteryzują się tak bardzo popularne nity zrywalne? Dlaczego są obecnie chętnie wybierane w sklepach, a potem stosowane?

Prosty montaż i niskie koszty

Zastanawiasz się, co sprawia, że nity zrywalne nie narzekają na brak zainteresowania? Tego typu elementy (służące zasadniczo do łączenia dwóch albo nawet więcej elementów) mogą być aktualnie swobodnie wybrane. I to pod rozmaitymi względami. Między innymi pod kątem zastosowanego materiału. Do wyboru są chociażby akcesoria zrealizowane przy pomocy aluminium, stali, aluminium z żelazem itd. Ważny jest także typ. Wyróżniamy, w tej kategorii, nity zrywalne standardowe, rozprężne, zamknięte itp. Bez przeszkód można postawić na nity zrywalne na podstawie kształtu łba. Do wyboru są na przykład elementy powiększone, płaskie, oraz wpuszczane. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na nity zrywalne pod względem konkretnego zastosowania.

Jakie są najważniejsze zalety tych właśnie elementów złącznych? Chodzi między innymi o czas. Praca z nitami zrywalnymi może być wykonywana bardzo szybko. Na dodatek realizacja zadań odbywa się wyjątkowo prosto. To oznacza, że nity zrywalne nie są zbyt trudne w aspekcie użytkowania. Na uwagę zwracają także relatywnie niskie koszty technologiczne. Dzięki temu praca może być też realizowana naprawdę tanio.

Przeczytaj także: https://www.green-field.pl/po-co-jest-wykonywana-konwersja-norm-din-iso-pn/

Gdzie są stosowane nity zrywalne?

Bez żadnego problemu można zdecydować się na rozmaite produkty tego właśnie typu. Nity zrywalne z łbem płaskim powiększonym są między innymi bardzo często wybierane przez Klientów (indywidualnych albo biznesowych). Dlaczego? Porządne akcesoria tego typu spełniają normę DIN 7337. Warto wiedzieć, że została ona zaś zatwierdzona przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Kupując takie nity zrywalne masz pewność, że wszystko (w czasie produkcji) przebiegało zgodnie z najważniejszymi standardami. Jakie materiały zostały zastosowane? Do wyboru jest kilka opcji w sklepach z tym asortymentem. Można swobodnie wybrać Al/St, Al/A2, Al/Al, St/St, czy A2/A2. Jaka zaś powłoka została zastosowana? W celu zabezpieczenia przed korozją, specjaliści użyli bardzo dobrej jakości ocynku galwanicznego.

Nity zrywalne mogą być stosowane (z powodzeniem) tak naprawdę w rozmaitych gałęziach przemysłu. Służą na przykład do pracy z miękkimi materiałami. Można również swobodnie kupić akcesoria chroniące przed dużym ciśnieniem, czy wodą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]