Łazienka… królewska, z dużą wanną czy wręcz luksusową kabiną prysznicową. Kilka zapachowych świec, gładka tafla podłogi i owalne lustro w pięknej ramie. O relaksie i długiej, gorącej kąpieli w takiej właśnie łazience, nie musimy już marzyć. My taką przestrzeń możemy stworzyć samodzielnie! Nie musi to być dokładnie taki obraz, ale dzięki bogato zdobionym żyrandolom, nasze łazienki zyskają na mianie pokoi kąpielowych.
Na przekór konwenansom
W łazience teoretycznie powinniśmy wystrzegać się lamp obszernych, bogato zdobionych, zbyt fantazyjnych. Takie „zalecenia” to kwestie czysto praktyczne. Zwisająca lampa może przytłaczać małą łazienkę, niekiedy owocuje dyskomfortem poruszania się, bo łatwo o nią zawadzić głową, a mnóstwo elementów nie sprzyja efektywnemu sprzątaniu. Nie oznacza to jednak, że z żyrandola w łazience należy całkowicie rezygnować. W końcu marzenie o luksusowym pokoju kąpielowym chcemy przekuć w rzeczywistość!
Żyrandole to dziś zupełnie inna półka ofertowa, aniżeli w czasach, kiedy to jawiły nam się jedynie obszerne, ciężkie lampy utrzymane w kolorach mosiądzu, złota. Oczywiście do dużych łazienek możemy z powodzeniem wybrać bajeczne i rozłożyste żyrandole, które oferują niesamowity efekt dekoracyjny. Do średnich i małych z kolei bez problemu znajdziemy nowoczesne i minimalistyczne lampy wiszące, które swoją bazą nawiązują do tradycyjnych żyrandoli, ale ich rozmiary oraz detale wpisują się w potrzeby tak wymagających wnętrz. Wystarczy spojrzeć na bogatą ofertę https://azzardo.com.pl.
Mamy zatem pierwszy element, który trzeba wziąć pod uwagę wybierając żyrandol – jego rozmiar, czyli rozłożystość, ale i długość linki, na której zostaje zawieszony. A co z liczbą źródeł światła, skomplikowaną konstrukcją czy szklanymi elementami?
Luksus, ale i komfort użytkowania przestrzeni
Łazienki nie lubią przepychu, jednak żyrandol, który mieni się szklanymi ozdobami, kusi fantazyjnie wyprofilowanymi ramionami z umieszczonymi na końcu źródłami światła, spokojnie może występować tuż obok komfortowo urządzonej przestrzeni.
By dobrze komponował się ze stylistyką łazienki, specyfiką tego pomieszczenia, powinien odpowiadać nie tylko przyjętej aranżacji. Liczy się równowaga między zastosowanym oświetleniem – tak głównym, jak i bocznym, czy dekoracyjnym, a także pozostałymi elementami wystroju. Bogato zdobiony, obszerny żyrandol, z elementami szklanymi, naokoło siebie powinien mieć minimalizm i prostotę, ale z zachowaniem wysokiej jakości oraz precyzji wykonania. W ten sposób nie przyćmi reszty elementów zestawionych w łazience, nie zginie w tłumie, jednocześnie nie stanie się kiczowaty. Łazienka nabierze elegancji, wyrafinowania i luksusu. Co więcej, o taką kompozycję można pokusić się niezależnie od wystroju łazienki – wystarczy dobrać odpowiednią konstrukcję żyrandola.
Takie łazienki kuszą i sprawiają, że niczym za dotknięciem magicznej różdżki, którą w praktyce staje się żyrandol, przemieniają się ze zwykłych w niezwykłe wnętrza.