Zastawa stołowa dla dzieci – propozycje od Home and Passion

0
1124

Czy często zastanawiasz się w jaki sposób nakłonić swoje pociechy do posiłków? A może po prostu poszukujesz kolorowych naczyń dla milusińskich? Sprawdź propozycje od Homeandpassion.pl i dowiedz się na co zwracać uwagę podczas kupowania zastawy stołowej dla dzieci.

Jakie powinny być naczynia dla dzieci?

Naczynia, w których podajemy posiłki swoim dzieciom wzbudzają w nas szczególną uwagę, ponieważ chcemy mieć pewność, że wszystko co zostanie zjedzone będzie w stu procentach bezpieczne. Co powinno mieć bezwzględne znaczenie przy wyborze naczynek na najmłodszych? Pierwszą rzeczą, na którą powinno zwrócić się uwagę są wszelkie atesty, które powinny posiadać elementy zastawy. Atestowana zastawa dla dzieci to gwarancja bezpieczeństwa i tego, że są one dopuszczone do kontaktu z pożywieniem. Sprawdź również, czy w naczyniach możliwe jest podgrzewanie żywności lub podawanie w nich ciepłego jedzenia. Nie wszędzie się o tym wspomina, jednak często ciepło wytwarza niebezpieczne związki chemiczne, które mogą okazać się szkodliwe dla dzieci. Wszelkie druki używane do ozdabiania talerzy czy miseczek rysunkami czy wzorkami należy także wziąć pod lupę. Farby użyte do dekorowania naczyń powinny być atestowane i nieścieralne. Na koniec praktyczny aspekt. Dla własnej wygody i zaoszczędzenia paru minut rzuć okiem, czy produkty, których zakup rozważasz, mogą być myte w zmywarce.

Propozycje zastawy stołowej

Oferta naczyń przeznaczonych dla najmłodszych dostępna jest w wielu sklepach internetowych, jak np. Home and Passion. Wśród dostępnych produktów znaleźć można kubki, sztućce, talerze oraz miski. Najlepszym rozpoczęciem dnia jest pyszne śniadanie zaprezentowane na kolorowym talerzu, jak np. tym z firmy PPD, który występuje w zestawie śniadaniowym razem z kubkiem i miseczką. Zestaw tej marki występuje w kilku wersjach kolorystycznych, znajdziemy tam opcję różową z białym jednorożcem oraz dwa białe warianty z kolorowymi rysunkami zwierzątek, które potowarzyszą maluchom podczas posiłku. Naczynia te wykonane są z włókna bambusowego, dzięki czemu są lekkie i odporne na rozbicie, co zapobiegnie skaleczeniu się dzieci. Całość można myć również w zmywarce. Obiady uatrakcyjni talerz z przegródkami marki Rice. Produkty Rice wykonane są z trwałej i lekkiej melaminy, są wolne od ftalanów i bisfenolu A (BPA) i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, które wymagane są na terenie Unii Europejskiej. Asortyment sklepu bogaty jest w różnorakie kubki w wielobarwne wzory, zarówno z uchwytami, jak i bez. Te również świetnie sprawdzą się do podawania dzieciom napoju, a wybór jest naprawdę szeroki. Uzupełniająco w Home and Passion znajdziemy też sztućce w chmurki, czy kubeczki na przyjęcia, które tak jak wszystkie naczynia z oferty, nie posiadają ostrych krawędzi, mogących zranić dziecko.

Kolorowe naczynia idealnie sprawdzą się także jako pomysł na prezent z okazji chrztu czy urodzin, jednak i w tym przypadku należy pamiętać o powyższych wskazówkach. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego dla dziecka niż zajadanie prosto ze swojego ulubionego kolorowego talerzyka!

[Głosów:0    Średnia:0/5]