jakie klocki dziecięce kupić?

Klocki dla dzieci, to jedne z najbardziej rozwijających zabawek dla malucha. Klocki dają dziecku nie tylko świetną zabawę, ale również rozwijają jego wyobraźnię.

Rodzaje klocków dla dzieci

Klocki wyciskane, przeznaczone są dla młodszych i starszych dzieci. Wyróżniamy 2 rodzaje takich klocków, są to klocki systemowe, za pomocą których dziecko może wybudować dany przedmiot, lub klocki do dowolnego budowania. Większość rodziców decyduje się na zakup dwóch rodzajów, ponieważ klocki systemowe zachęcają malucha do naśladowania kształtów, z kolei klocki do dowolnego budowania pozwalają dziecku rozwijać wyobraźnie.

Klocki drewniane, są znakomity sposobem na rozwój wyobraźni dziecka. Pozwalają dziecku budować własne, oryginalne konstrukcje. Dodatkowo uczą maluchy rozpoznawania figur geometrycznych.

Klocki plastikowe, dzięki ruchliwym elementom, świetnie rozwijają wyobraźnię oraz stymulują pracę rączek malucha. Na rynku dostępne są również takie klocki, które wydają różne dźwięki.

Klocki gumowe, ich zaletą jest lekkość i miękkość. Dedykowane dzieciom od 6 miesiąca życia. Ich kształt został specjalnie dostosowany tak, żeby mogły z niego korzystać najmłodsze dzieci.

klocki dla dzieci - rodzaje

Dlaczego warto kupić klocki dla dzieci?

Zabawa klockami niesie za sobą wiele korzyści, są to:

  • rozwija się sprawność manualna dziecka oraz uczy się ono precyzji. W początkowym okresie dziecko, jedyne ruchy jakie wykonuje to obracanie klocków w dłoni albo rzucanie nimi. Dopiero z czasem, gdy maluch się rozwinie, próbuje dopasowywać kształt klocków do siebie.
  • dziecko rozwija w ten sposób wyobraźnię. Dziecko budując różne figury z klocków, właśnie w taki sposób odwzorowuje rzeczywistość. Dodatkowo próbuje pokazać w swoich budowlach świat bajkowy i własne marzenia.
  • uczy koncentracji, wytrwałości i cierpliwości. Dziecko musi klocek po klocku dopasować, żeby powstała dana figura. Sprawia mu to wiele wysiłku, jest to żmudna praca.
  • rozwija intelekt, podczas budowania dziecko sprawdza różne możliwości i wyciąga wnioski.

Przeczytaj też: http://www.makemyplace.pl/gry-zrecznosciowe-dla-dzieci-ktore-beda-najlepsze-do-zabawy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]