Skuteczna ochrona kanapy przed zabrudzeniami

Kanapa to centralne miejsce większości salonów, na którym odpoczywamy z rodziną czy przyjmujemy gości. Niestety, nie trudno o jej zabrudzenie. Domówki, wspólne spożywanie posiłków na kanapie a nawet chwila nieuwagi mogą sprawić, że mebel zacznie wyglądać nieestetycznie. Jak tego uniknąć?

Impregnat chroni skórę

W bardzo wielu mieszkaniach możemy znaleźć obecnie kanapy skórzane. Nie ma w tym nic dziwnego – są one niezwykle eleganckie i efektowne. Co więcej, ten rodzaj tapicerki stosunkowo łatwo czyści się i chroni przed zabrudzeniami. Aby ich uniknąć wystarczy bowiem zastosować wysokiej jakości impregnat w sprayu, który stworzy na powierzchni skóry zabezpieczającą warstwę.

Narzuta, czyli sprawdzone rozwiązanie

Sprawdzonym rozwiązaniem, z którego korzystały już nasze mamy i babcie jest narzuta na kanapę. Zamiast niej możemy również wykorzystać koc. Wiele osób uważa, że zastosowanie takiej ochrony sprawi, że kanapa nie będzie prezentowała się tak, jak byśmy tego chcieli. Jednakże nie do końca jest to prawdą. Dzisiejsze narzuty są bowiem estetyczne, ciekawe i eleganckie. Przy ich zastosowaniu możemy więc nie tylko ochronić mebel przed zabrudzeniami, ale nadać salonowi charakteru i indywidualnego klimatu. Warto również dodać, że szeroki asortyment narzut pozwala na znalezienie takiej, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Pokrowiec, czyli nowe życie kanapy

Kolejnym rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością jest zakup pokrowca na kanapę. Pokrowce tego typu są bardzo dopasowane, co więcej posiadają wygodne suwaki, dzięki czemu ich założenie jest bardzo proste a do tego prezentują się naprawdę dobrze. Za pomocą pokrowca możemy nie tylko ochronić tapicerkę kanapy przed zabrudzeniami, ale również całkowicie odmienić jej wygląd. Wystarczy, że do pokrowca w wybranym przez nas wzorze dobierzemy np. kolorowe, dekoracyjne poduszki by stworzyć ciekawy efekt.

Podsumowując, istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym nasza kanapa może wyglądać doskonale. Warto je wykorzystać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]