Co zamiast firan, czyli jak oryginalnie udekorować okna?

Okna to niezwykle ważny element mieszkania, który wymaga odpowiedniej oprawy. Zazwyczaj decydujemy się na firany i zasłony, które nie tylko stanowią wspaniałą ozdobę, ale również nieco pomagają w chronieniu naszej prywatności. Zdarza się jednak tak, że mamy już dość tego standardowego zestawu. Co możemy zrobić w takim przypadku?

Zanim zdecydujemy się na rezygnację z firman i zasłon warto zdać sobie sprawę, że pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również ochronną. Chronią nas bowiem przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem pomieszczeń oraz przed wścibskimi spojrzeniami. Warto więc zastanowić się nad odpowiednią alternatywą.

Chronią i zdobią

Jeśli zależy nam na tym, by okna w nowej odsłonie również dało się nieco przyciemnić lub zasłonić np. podczas pracy na komputerze warto zdecydować się na zakup rolet. W dzisiejszych czasach mamy sporo możliwości wyboru. Wśród tych najpopularniejszych znajdują się wykonane ze sztywnej tkaniny zasłonowej lub woalowej rolety rzymskie, tradycyjne żaluzje poziome oraz nowoczesne i ciekawie wyglądające żaluzje pionowe. Wszystkie te rozwiązania pozwalają nam na częściowe lub całkowite zaciemnienie okna a jednocześnie nie przeszkadzają w jego otwieraniu czy uchylaniu.

Niezwykle ciekawe dekoracje

Wybierając dekoracje warto postawić na takie, które nie będą sprawiały nam kłopotu podczas otwierania czy zasłaniania okien. Na szczęście, takich rozwiązań jest obecnie mnóstwo. Wśród tych, które cieszą się szczególną popularnością możemy wymienić efektowne girlandy, nowoczesne światełka Cotton Balls, które przypominają kłębki bawełny czy tiulowe pompony lub szale. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że każdy może wybrać to, co pasuje do stylu w jakim urządzone jest mieszkanie. Co więcej, ozdoby takie nie są drogie.

Jak więc widać, rozwiązań, które możemy zastosować w oknach naszego mieszkania jest naprawdę sporo. Dzięki temu każdy z nas może wybrać to, czego potrzebuje by zapewnić sobie prywatność lub udekorować wnętrze w ciekawy i efektowny sposób.

[Głosów:8    Średnia:2.3/5]