Rodzaje mebli

Ci z nas, którzy pracują w domu lub mają własne biuro, na pewno zastanawiają się nad tym, jak najlepiej je urządzić. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste, ponieważ urządzanie gabinetu rządzi się własnymi prawami. Warto je znać, jeśli chcemy się za to porządnie zabrać. Jak zatem urządzić swój gabinet?

Od szczegółu do ogółu

Wybierając meble do gabinetu, należy kierować się zasadą, że najpierw wybieramy biurko, przy którym – jakby na to nie patrzeć – będziemy pracować i spędzać najwięcej czasu. Zatem jeśli wybierzemy biurko, które w 100% będzie nam odpowiadało i pod względem użyteczności, i wytrzymałości, i wyglądu (w końcu skoro będziemy przy nim spędzać wiele godzin, to warto, żebyśmy dobrze się przy nim czuli) – to możemy brać się za całą resztę. Wtedy wszystkie pozostałe meble urządzamy w tej samej stylistyce i wizualnej, i kolorystycznej, co nasze biurko.

Utarł się stereotyp, że wchodząc do jakiegokolwiek gabinetu, oprócz biurka i fotela zobaczymy także biblioteczkę lub regał i ogromny „fotel prezesa”. Oczywiście jest to z jednej strony zabawny stereotyp, z drugiej zaś strony – nie bierze się on z niczego, bo to właśnie te meble będą nam w takim gabinecie najbardziej przydatne.

Stosownie do zawodu

Gabinet będzie nam służył w pierwszej kolejności do pracy, a w drugiej – jeżeli przewiduje to nasza praca – do spotkań z kontrahentami lub współpracownikami. Warto więc mieć na względzie reprezentacyjny wygląd naszego biura, aby odwiedzające nas osoby nabrały do nas  zaufania i utwierdziły się w przekonaniu, że jesteśmy dobrymi kontrahentami do interesów. Pomoże nam w tym urządzenie biura w taki sposób, aby to poczucie w nich wywołać – warto więc wystrojem biura podkreślić swoje mocne strony. Jeżeli mamy ciekawe hobby – warto poświęcić część pomieszczenia np. na zbierane przez nas przedmioty. Jeżeli pracujemy w branży wydawniczej – nieodzowna będzie biblioteczka, najlepiej ze starymi książkami (nie muszą być przeczytane od deski do deski), a cały gabinet utrzymany w stylu retro. Jeśli projektujemy wnętrza albo jesteśmy architektami – warto wyposażyć biuro w nowoczesne, designerskie meble. A jeśli jesteśmy artystami – możemy poszaleć i urządzić cały gabinet w ekstrawagancki sposób, bo w takim przypadku zadziała to na naszą korzyść. Każdy taki smaczek, nawet jeśli jest to tylko parę branżowych książek albo powieszony na ścianie plan architektoniczny znanego budynku, nasi goście szybko zauważą i wyrobią sobie o nas dobre zdanie.

Pamiętajmy o użyteczności

Jednak na ładnym wyglądzie i dobrej prezencji nie należy poprzestawać, bo na nasz obraz pracują też inne rzeczy – na przykład funkcjonalność naszego biura. Oczywiście warto wybierać meble, które będą nie tylko ładne, ale też solidne i użyteczne nie ze względu na klientów, ile na nasz komfort pracy. Takie meble oferuje np. firma Dominova. Bo dzięki takim meblom, które pomagają w pracy, a nie przeszkadzają – nasza praca będzie na pewno wykonywana lepiej.

[Głosów:3    Średnia:5/5]