Dla dzieci każde urodziny to niemal epokowe wydarzenie. Maluch wyczekuje gości, kolorowego tortu, gości oraz oczywiście kolorowy tort. Jak przygotować stół na ten wyjątkowy dzień? Oto kilka pożytecznych wskazówek, które pomogą nam wszystko sprawnie zorganizować.

Po pierwsze zastanówmy się, gdzie chcemy zorganizować przyjęcie dla dzieci. We własnym salonie, a może postawisz na imprezę w plenerze. Od tego w dużej mierze zależy dekoracja stołu i rozdaj użytych naczyń. Druga istotna kwestia to wiek dziecka i zaproszonych gości. Musisz zadbać o to żeby każdy z nich był bezpieczny. Zminimalizuj ryzyko skaleczenia czy poparzenia się.

 

Postaw na wygodę

Przyjęcia dla dzieci charakteryzują się tym, że ciężko przewidzieć jak przebiegną. Istnieje ogromne ryzyko, że ktoś coś rozleje na obrus albo upadnie na dywan. Dlatego warto zastanowić się nad jednorazowymi naczyniami. Nie ma obawy, że coś się potłucze. A po skończonym przyjęciu odpada kwestia zmywania. Zużyte naczynia wystarczy wynieść do śmietnika i po kłopocie. W sklepach możemy także zaopatrzyć się jednorazowe obrusy. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak te tradycyjne, ale nie musimy się martwic o ich pranie. Po przyjęciu, podobnie jak kubeczki czy talerzyki lądują w kontenerze na śmieci. Jeżeli chcemy aby było bardziej elegancko możemy wybrać zastawę stołową dedykowana specjalnie dla dzieci.

Jakie dekoracje wybrać

Tu decydujący głos należy do naszego dziecka. Wszak to jego święto. W sklepach znajdziemy całe serie produktów zdobione wizerunkami postaci z kreskówek czy innymi modnymi motywami. Zapytajmy nasze dziecko co mu się najbardziej podoba. Ale pamiętajmy, że udekorowanie całego pokoju gadżetami z wizerunkiem Barbie czy Kubusia Puchatka może przyprawić nas o oczopląs. Zdecydowanie lepiej będą wyglądało wnętrze, gdzie tylko kilka elementów będzie ozdobione wizerunkiem ulubionego bohatera, a reszta pozostanie neutralna. Oczywiście nie musimy decydować się na bajkowy motyw, ale postarajmy się żeby całość wyglądała kolorowo i radośnie.

Nakrywamy stół

Jak nakryć stół na przyjęcie dla dzieci? Jak najprościej. Przygotujmy dla każdego dziecka talerzyk, kubeczek i serwetkę. To absolutne minimum, ale bardzo często ono wystarcza. Na stole możesz ustawić dodatkową porcelanę stołową tj. półmiski i miseczki. Dzieci będą mogły swobodnie sięgać po przekąski. W pogotowiu warto mieć papierowy ręcznik i nawilżane chusteczki. Dzięki nim szybko usuniemy plamę z rozlanego soku oraz wytrzemy lepkie łapki.  Przydadzą się także zapasowe kubki, serwetki i talerzyki.

Elegancko i z klasą

Jeśli nasze dziecko uważa, że jest stanowczo za duże na zastawę z misiami czy lalkami to możemy mu zaproponować coś zupełnie innego. W sklepach możemy znaleźć zestawy obiadowe z bohaterami najnowszych hitów filmowych czy też sportowcami. Kieliszki, talerze, wszystko to czego będziemy potrzebować na eleganckim przyjęciu…

Jeśli wiek na to pozwala warto zaangażować nasze dziecko w przygotowanie przyjęcie, nakrywanie do stołu. Wyznaczmy mu takie zadanie, któremu będzie w stanie podołać. Starsze dzieci mogą samodzielnie nakryć stół, oczywiście pod naszym nadzorem…

[Głosów:1    Średnia:5/5]