jadalnia w salonie - jak to zaaranżować?

W ostatnich latach otwarta przestrzeń w mieszkaniu lub domu, stała się dość modna. Coraz więcej osób przywiązuje uwagę do jadalni, która odgrywa znaczną rolę w aranżacji salonu. Zwykle jadalnia służy do spożywania posiłków, podczas ważnych uroczystości oraz świąt. Z kolei gdy ją połączymy z salonem, nabiera nowego wymiaru. Jest to wyzwanie, gdy nasze mieszkanie jest niewielkie, ale to nie znaczy że nie da się tego zrobić.

Gdy połączymy jadalnię z salonem, możemy się spodziewać wielu plusów tej zmiany. Zwiększy się przede wszystkim nasza wygoda, możemy uzyskać sporo dodatkowego miejsca, a poza tym domownicy dzięki takiemu rozwiązaniu mają okazję zbliżyć się do siebie.

Jak połączyć jadalnie z salonem?

Połączenie jadalni z salonem jest możliwe, ale tylko wtedy gdy dobrze to rozplanujemy. Kluczowym aspektem tej zmiany jest ustawienie stołu. Które miejsce wybrać w salonie?
Są trzy możliwości, pierwsza z nich to ustawienie stołu obok kuchni. Oczywiście tylko wtedy, gdy układ nam na to pozwala. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza droga z jadalni do kuchni będzie krótsza. Co zwiększy naszą wygodę.

Druga możliwość to usytuowanie stołu w pobliżu okna. Dzięki takiemu ustawieniu spożywanie posiłków będzie się odbywało w przyjemnych warunkach, można będzie podziwiać widok za oknem, oraz cieszyć się naturalnym oświetleniem.

Przeczytaj też: http://www.makemyplace.pl/jak-wybrac-meble-do-salonu-jezeli-jest-maly/

Trzecia i ostatnia możliwość to ustawienie stołu w rogu pod ścianą. Ważne jest tutaj oczywiście zachowanie odstępu pomiędzy ścianą, a krzesłem i stołem. Tak by swobodnie było można korzystać z jadalni.

Ustawienie kanapy jest równie ważne, bo to z kolei najistotniejszy czynnik salonu. Można ją ustawić na dwa sposoby. Kanapa może stać tyłem do stołu, w ten sposób podzielimy pomieszczenie i oddzielimy strefę wypoczynkową. Druga możliwość to umieszczenie sofy przodem lub bokiem do stołu.

Jaki stół będzie najlepszym wyborem, w przypadku jadalni?

Wielkość stołu oraz jego kształt zawsze powinna być dopasowana do naszych preferencji. Musimy wziąć pod uwagę ile osób mieszka w mieszkaniu oraz to czy często odwiedzają nas goście. W obecnych czasach wybór stołów jest olbrzymi, możemy wybrać spośród modeli rozkładanych, okrągłych, czy bardziej prostokątnych. Wybór materiału z którego będzie wykonany stół również należy do nas.

Krzesła do stołu, który będzie nam służył do spożywania posiłków powinny być lekkie oraz przede wszystkim wygodne. Ich wysokość powinna być dobrana do wysokości stołu. Jeżeli chodzi o ogólny wygląd oraz kolor musimy dopasować go do wystroju pomieszczenia.

Źródło: https://designersko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]