Oświetlenie w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to funkcjonalne rozwiązania, proste formy, stonowane kolory, naturalne materiały i praktyczne dekoracje. Nic więc dziwnego, że na dobre zagościł również w naszym kraju i cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Często jednak nie do końca wiemy jak do aranżacji skandynawskiej dobrać odpowiednie oświetlenie. Tymczasem to wcale nie musi być trudne.

Niezawodna klasyka

Jeśli poszukujemy oświetlenia w stylu skandynawskim powinniśmy pamiętać, że styl ten to przede wszystkim proste i funkcjonalne projekty. Warto więc postawić na to co znane i sprawdzone. Dobrym wyborem mogą więc okazać się chociażby duże metalowe lampy o chłodnych barwach, które umiejscawiamy np. nad kuchennym blatem. Nie tylko zapewnią nam dostateczną ilość światła ale również prezentować się będą naprawdę doskonale.

Kolejną propozycją, której nie powinno zabraknąć są lampy częściowo wykonane z naturalnych materiałów, Wśród nich na naszą uwagę zasługują np. lampki stołowe, których podstawa wykonana z korków do wina lub małego pieńka.

Możliwości mamy obecnie naprawdę sporo – warto więc umiejętnie je wykorzystać w swoim mieszkaniu.

Nowoczesność i oryginalność

Czy oznacza to, że wybierając styl skandynawski musimy decydować się jedynie na znane i proste formy? Na szczęście, niekoniecznie. Do tej stylistyki doskonale pasują bowiem również nowoczesne rodzaje oświetlenia o ciekawej formie.

Jednym z rozwiązań, które tworzy ciekawy efekt i sprawia, ze wnętrze prezentuje się naprawdę doskonale nowoczesne lampy typu Cable Power, które składają się z kolorowego kabla oraz dużej dekoracyjnej żarówki. Dobrym pomysłem wartym rozważenia są również nowoczesne taśmy i łańcuchy Led, które poza praktyczną funkcją są też doskonałą dekoracją wnętrza. Wybór takiego oświetlenia jest obecnie bardzo szeroki.

Jak więc widać, znalezienie odpowiedniego oświetlenia dla wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim nie powinno być niczym trudnym. Warto więc skorzystać z naszych rad i stworzyć niepowtarzalny klimat we wnętrzach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]