O czym pamiętać wybierając skrzynki na butelki

Zarówno magazynowanie butelek na napoje, jak i transportowanie ich do sklepów wymaga zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa. Szklane naczynia ławo ulegają uszkodzeniom, a wypełnione płyną posiadają też dużą wagę. Chcąc zapewnić towarowi bezpieczeństwo, należy przywiązać szczególną wagę do wyboru skrzynek na butelki. Jak dobrać właściwe akcesoria?

Skrzynki na piwo – jakie powinny być?

Poszukując odpowiednich skrzynek do przechowywania i transportu piwa lub innych napojów warto zwrócić uwagę na ich wymiary. Poszczególne pojemniki z przegrodami pozwolą bowiem na umieszczenie w nich innej ilości butelek. Szczególną wagę należy jednak przywiązać do odpowiedniej wielkości poszczególnych otworów. Odnaleźć można bowiem skrzynki na butelki dopasowane do naczyń o różnej pojemności. Właściwe dopasowanie zapewni towarowi odpowiednią amortyzację wstrząsów. Poszukując zestawów skrzynek, które można będzie sztaplować warto wybrać Skrzynki na wodę mineralną i napoje, które pomieszczą różną ilość butelek zależne od ich wielkości. Ważniejsza jest tu bowiem zgodność zewnętrznych wymiarów pojemników. O czym jeszcze należy pamiętać?

Bezpieczny transport i magazynowanie butelek

Wybierając skrzynki na piwo i napoje należy mieć na uwadze również bezpieczeństwo osób, które będą je przenosiły. Wypełnione płynem szklane naczynia są zwykle bardzo ciężkie. Należy więc upewnić się, czy waga pojemników, które będą dźwigane przez osoby pracujące wraz z zawartością nie będzie przekraczała dopuszczalnych norm.

Skrzynki na butelki muszą też zapewnić ładunkowi ochronę przed zniszczeniem. Zaleca się wybierać pojemniki z przegrodami, które są wytrzymałe na wstrząsy i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Powinny też dobrze znosić zmiany temperatur. Korzystnym rozwiązaniem będą modele wykonane z trwałych tworzyw sztucznych, takich jak polietylen.

O czym nie należy zapominać?

Odpowiednio dobrane skrzynki na wodę mineralną powinny być wyposażone w wytrzymałe i wygodne uchwyty. Warto też upewnić się, że utrzymanie ich w czystości nie będzie sprawiało większych problemów. Nowoczesne modele z łatwością poddaje się czyszczeniu parowemu. Zestaw pojemników dobranych w przemyślany sposób pozwoli na wygodne i bezpieczne przechowywanie butelek. Dzięki właściwie dopasowanym rozmiarom również ich transport nie sprawi większych problemów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]