Jak układać płytki drewnopodobne

Płytki Cerrad imitujące drewno są ostatnimi czasy jednymi z najmodniejszych sposobów na aranżację wnętrza. Układanie tego typu płytek jest możliwe zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne. Płytki Cerrad nadają się do układania w przeróżnych pomieszczeniach w naszym domu oraz mieszkaniu. Jak układać płytki Cerrad? Czy jest to trudne?

Płytki drewnopodobne: od czego zacząć układanie?

Przed klejeniem bezpośrednim płytek drewnopodobnych, powinniśmy je ułożyć „na sucho”. Jest to świetna sprawa, aby ewentualnie skorygować wygląd naszej ściany lub podłogi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać różne wzory płytek i pomieszać je w ciekawy sposób. Podczas układania tonalnych płytek najlepiej jest wymieszać kafelki z różnych opakowań. Dzięki temu uwypuklimy ich charakter naturalny.

Jeśli chcemy położyć już właściwe płytki Cerrad, to najważniejszym krokiem jest przygotowanie podłoża. Musimy precyzyjnie ocenić podłoże. Przygotowanie zawsze zaczynamy od dokładnego oczyszczenia. Przy tym należy sprawdzić sam poziom podłogi oraz także wilgotność. Wszelkie nierówności na podłodze, na której będziemy układać płytki, powinniśmy usunąć poprzez zaprawę samopoziomującą.

Drugi krok to klejenie desek. Po rozplanowaniu zbieramy płytki i układamy je etapami na rozprowadzoną równomiernie zaprawę klejową. Klej dobieramy według zaleceń producenta. W technicznej karcie znajdować się powinna informacja, czy też jest on właściwy do zastosowania na ogrzewanie podłogowe. Zaprawę należy rozprowadzić na podłoże wcześniej przygotowane, przy czym sama warstwa kleju powinna mieć określoną grubość oraz zalecaną przez producenta konkretnego produktu. Montaż rozpoczyna się od ułożenia całych płytek, według zaplanowanego wzoru. Następnie docinamy oraz układamy wszelkie brakujące fragmenty. Aby zniwelować wszelkie różnice, które wynikają z produkcyjnego procesu ceramiki, podczas układania desek drewnopodobnych należy je przesunąć do 1/3 długości sąsiadującej płytki. Zalecamy zrezygnowanie z układania płytek tych w cegiełkę.

Ostatni krok to oczyszczenie płytek oraz fuga. Gdy zaprawa klejowa stwardnieje, to całą powierzchnię powinniśmy oczyścić z kurzu oraz pyłu. W tymże celu możemy użyć gąbki wilgotnej lub też odkurzyć spoiny przy pomocy specjalnego przemysłowego odkurzacza. Do płytek, które imitują drewno, poleca się szerokość minimalną fugi wynoszącą 2 milimetry. Przed rozpoczęciem całego procesu fugowania należy przeprowadzić próbę w miejscu mało widocznym. W ten sposób ocenimy czy fuga przez nas wybrana nie pozostawia żadnych zabrudzeń oraz określimy czas, który jest niezbędny do związania spoinowej zaprawy. Czas całkowity, po którym jest możliwe użytkowanie wykonanych powierzchni z ceramicznych płytek, jest zależny w dużej mierze od wszelkich parametrów kleju zastosowanego. Wiązanie wstępne kleju występuje po okresie dwudziestu czterech godzin.

Płytki Cerrad: jakość i cena

Płytki Cerrad jest wyjątkowo solidnym produktem, który znalazł swoje uznanie wśród projektantów oraz także inwestorów dosłownie na całym świetnie. Do tego jest z powodzeniem wykorzystywany do urządzania przydomowych obszarów oraz także balkonów w mieszkalnych bloków. Oczywiście znajdziemy także w ofercie szeroki wybór płytek marki Cerrad.

Płytki Cerrad nie tylko słyną z wysokiej jakości (o czym już doskonale wiemy), ale także z wielu interesujących wzorów i kolorów. W zasadzie to każdy z nas znajdzie dla siebie płytki idealne.

Płytki ceramiczne Cerrad mogą się także pochwalić wśród projektantów, architektów, klientów indywidualnych oraz inwestorów na całym świecie znakomitymi wręcz opiniami. Ich bardzo wysoka pozycja w rankingu płytek w Europie na pewno nie jest przypadkowa. Co jak co, ale tego możemy być pewni. Popyt na kafelki tego producenta rośnie w zasadzie z roku na rok. Firma wykorzystuje swoje zaplecze nowoczesne, jak i doświadczenie do opracowywania formatów coraz to nowszych, a także wzorów płytek gresowych oraz klinkierowych.

A ile kosztują płytki Cerrad? W zasadzie to nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Tak naprawdę, płytki Cerrad dostępne są w przeróżnych cenach. Wysokość ceny jest zależna od wszelkich użytych produkcyjnych technologii oraz także parametrów danej płytki. Każdy z całą pewnością znajdzie dla siebie produkt, który spełnia jego wszelkie wymagania. Mamy na myśli także wymagania kosztowe. Pamiętajmy, że w przypadku płytek Cerrad nie przestajemy być zaskakiwani. Cały czas producent ten sprawia, że mamy ogromny wybór. Nic dziwnego, że jest on taki trudny, skoro możliwości wydają się nam nie kończyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]