Sterylne, futurologiczne aranżacje powoli odchodzą w zapomnienie. Koniec końców mieszkanie to nie laboratorium. Zwłaszcza sypialnia powinna być przytulnym, ciepłym pomieszczeniem, w którym przyjemnie zrelaksować się po ciężkim dniu. Jak osiągnąć zadowalający efekt i jak połączyć urokliwy klimat ze współczesnym minimalizmem? Oto kilka prostych kroków.

Grunt to… ściany

Wystrój nowoczesnej sypialni to umiejętne łączenie prostych form w nietuzinkowy sposób. Modne jest akcentowanie jednej ściany za pomocą ciekawych wizualnie faktur. Cegły, deski, kamienie lub struktury dekoracyjne nadające ścianie chropowatą, nieregularną powierzchnię – wszystko to z jednej strony uatrakcyjnia wnętrze, a z drugiej znacznie je ociepla i w ciekawy sposób przełamuje monotonię. Ten trend robi się coraz popularniejszy przede wszystkim dzięki temu, że pasuje do każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, jakie meble sypialniane się w nim znajdują. Możemy zdecydować się na dekorację ścienną w stonowanym, nierzucającym się kolorze lub zaszaleć z barwami mocno kontrastującymi z resztą wystroju. Niezależnie od wariantu, każde łóżko zaprezentuje się bajecznie na tle ściennej dekoracji.

Nowoczesna forma klasycznych materiałów

Nowoczesne meble sypialniane przyjmują proste, zgeometryzowane kształty, ale w ostatnim czasie coraz częściej nowe modele mebli dostępne są także w wariantach stylizowanych na drewno. Ten materiał wraca do łask, a stylowe, drewniane meble do sypialni, tym razem w odświeżonej, prostej formie ponownie stają się hitem. Takie połączenie nowoczesności oraz klasyki tchnie życie i swojskość w każdą sypialnię.

Materiały w sypialniach

Nic tak nie ociepli wystroju, jak rozłożone ze smakiem materiały i tapicerowane meble. Sypialnia to pokój, w którym jak nigdzie indziej można poszaleć w tym zakresie. W najbliższym czasie modne będą miękkie zagłówki, a także komody i szafki obite kolorową tapicerką. Jeśli chcemy zachować dominację nowoczesnego stylu, wówczas zdecydujmy się na jasne kolory i akcenty tapicerek. Przykładem zestawu mebli sypialnianych, które świetnie spełniają ten wymóg, jest komplet Figaro Bis, dostępny pod podanym linkiem w sekcji mebli sypialnianych – https://www.wikimeble.pl/SYPIALNIE.

Moda na wygodę

Odwiecznym trendem w projektowaniu wnętrza jest komfort. Idealne meble do sypialni nie tylko pięknie wyglądają, ale przede wszystkim pomagają w utrzymaniu porządku oraz są funkcjonalne. Zwracajmy na to szczególną uwagę, wybierając swój wymarzony zestaw mebli do sypialni. Obowiązkowym elementem każdego zestawu jest pojemna szafa. Wybierając model z lustrem, wzbogacimy aranżację sypialni i jednocześnie optycznie ją powiększymy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]