Decydując się na inwestycję w nowe meble, czy też dodatki mające upiększyć nasze mieszkanie, warto postawić przede wszystkim na niebanalne gadżety oraz ciekawe wzornictwem, kolorem i kształtem elementy codziennego użytku. W końcu Twój dom to Twoja najlepsza wizytówka, zatem zatroszcz się o to, aby był on odpowiednio wystylizowany. W poniższych fragmentach znajdziesz krótki przegląd trzech bardzo interesujących stylizacji, jakie królują w dziedzinie aranżacji czterech kątów.

Styl skandynawski

Postanawiając kapitalny remont swego dotychczasowego mieszkania, bądź wprowadzając się do świeżo zakupionego lokalu, masz dwie opcje – skorzystać przy projektowaniu poszczególnych wnętrz z pomocy wysoce wykwalifikowanych specjalistów takich jak przykładowo ferensdesign.pl, albo podjąć próbę samodzielnego zaaranżowania pomieszczeń. Nie będzie trudno indywidualnie przygotować pokoje w stylu skandynawskim, który uchodzi obecnie za jeden z najczęściej wybieranych. Opiera się on na zastosowaniu prostych w swej konstrukcji, jednak kompletnie nie nudnych fasonem mebli, mających z reguły kształty geometryczne. Bardzo istotne dla wnętrz mających być skandynawskimi jest, aby cechowały je jasne odcienie kolorystyczne. Najlepsze będą zatem biele, szarości, skontrastowane z brązem drewna oraz klasyczną czernią.

Styl prowansalski

Jeżeli uwielbiasz lawendowy odcień, kochasz słoneczne, przestronne wnętrza i spośród szeregu dostępnych dziś wzorów dekoracyjnych Twój ulubiony to motywy kwiatowe, styl prowansalski jest właśnie dla Ciebie! Krystaliczna biel zestawiona z niebanalnymi pastelowymi barwami typu pudrowy róż, delikatny błękit, intensywny fiolet, czy też soczysta zieleń dodadzą niepowtarzalności każdemu pomieszczeniu. W tym nurcie kluczowe są też antyki bądź meble celowo postarzane.

Styl retro

Strzałem w dziesiątkę dla lokatorów dążących do uzyskania w swym domu czy mieszkaniu stylu retro okazuje się wybór mebli, dodatków i kolorów niesztampowych. Idealne będą oryginalne gadżety, stare gramofony, wielkie kredensy, bujane fotele, fikuśne krzesła, ale też istotną rolę odgrywają tkaniny – najbardziej polecane są welury i plusze. Wszystkie one, w zestawieniu z popielą i beżem pozwalają stworzyć unikatowy, nieco sentymentalny klimat wystroju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]