Trzeba przemyśleć wiele opcji i podjąć wiele decyzji, gdy kupuje się nowy prysznic do swojej łazienki. Najważniejsze z nich to rodzaj kabiny prysznicowej, styl i wygląd. Są też mniejsze, ale równie ważne czynniki, takie jak typ drzwi, rodzaj prysznica i dodatkowe funkcje, które należy wziąć pod uwagę.

Oczywiście zawsze można pominąć proces projektowania niestandardowej kabiny prysznicowej i wybrać gotowe, prefabrykowane prysznice. Istnieje wiele doskonałej jakości linii kabin, wśród których możemy znaleźć najróżniejsze kształty, formy i typy wyposażenia dodatkowego. Przykładem mogą być kabiny prysznicowe New Trendy.

Oto najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie nowego prysznica do łazienki. Pierwszą kwestią do  rozstrzygnięcia będzie to, czy wybierzemy raczej zakup prefabrykowanego prysznica czy też zaprojektujemy niestandardowy prysznic do swojej łazienki?

1. Prefabrykowany prysznic

Chociaż są one dostępne we wszystkich przedziałach cenowych, prefabrykowany prysznic najlepiej nadaje się do zakupów przy ograniczonym budżecie. Kabiny prysznicowe New Trendy można nabyć już od poniżej tysiąca złotych, chociaż są i takie trzykrotnie droższe.

Jak sama nazwa wskazuje, prefabrykowany prysznic jest samowystarczalny. Występuje zazwyczaj w jednoczęściowej konstrukcji, najczęściej wykonanej z formowanego włókna szklanego, tworzywa sztucznego, laminatu lub innego materiału syntetycznego.

Jednoczęściowy prefabrykowany prysznic zawiera wszystkie typowe elementy prysznica w łazience, w tym panele ścienne, półki, poręcze, podstawę prysznicową (znaną również jako „brodzik”) i wiele innych.

Korzyści z prefabrykowanych pryszniców to ich stosunkowo niska cena, łatwość instalacji i gwarantowana wodoszczelność. Minusem jest brak opcji oraz pola do manewru. Gotowe prysznice zazwyczaj nie wyróżniają się jakoś spektakularnie i nie zawsze są idealnie dopasowane do otaczającej najprawdopodobniej będzie wyglądał zwyczajnie i bez zastanowienia. Oczywiście chodzi tutaj bardziej o dopasowanie pod kątem stylu, ponieważ co do rozmiarów to wybór jest na tyle szeroki (a wymiary mieszkań na tyle standardowe), że tutaj nie powinno być problemów.

Dostępnych jest również tylko kilka rozmiarów gotowych pryszniców. Nie możesz dopasować swojego do dostępnego miejsca.

2. Niestandardowy prysznic

Kabiny prysznicowe New Trendy są piękne i luksusowe, jednak czasami istnieje potrzeba stworzenia prysznica niestandardowego, dopasowanego na przykład do łazienki o nietypowym kształcie. Jak sama nazwa wskazuje, niestandardowy prysznic jest skonstruowany od podstaw pod konkretną łazienkę. Jest unikalny i został zaprojektowany tak, aby spełnić specyficzne potrzeby i preferencje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]