Mieszkanie z aneksem kuchennym czy z kuchnią?

Jest wiele sporów, które można porównać do dyskusji o wyższości świąt Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem. Jednym z nich jest niewątpliwie spór o aneks kuchenny oraz kuchnię oddzielną. Zarówno jedna, jak i druga opcja mają swoich zwolenników i przeciwników. Gdy chcesz kupić mieszkanie, ale nie wiesz, co wybrać, sprawdź nasz poradnik!

Obecnie deweloperzy najczęściej realizują nieruchomości z aneksem kuchennym – nawet wtedy, gdy są to mieszkania o większym metrażu. Aneks stał się synonimem nowoczesności, czymś, co przybliża nas do Zachodu, wyzwoleniem od małych przestrzeni, które dotychczas serwowały nam PRL-owskie bloki. Nie możemy się wobec tego dziwić, że ma on tak wielu fanów. Z drugiej strony są jednak osoby, które uważają, że aneksy, chociaż mogą ładnie wyglądać, to jednak są niepraktyczne.

Aneks kuchenny – plusy i minusy

Niewątpliwie plusem aneksu jest atrakcyjny wygląd całej przestrzeni, która nabiera wtedy nowoczesnego wyrazu. Dodatkowo także aneks powiększa optycznie wnętrza, dlatego to świetna propozycja do kawalerek, gdzie wydzielenie kolejnego pomieszczenia po prostu nie byłoby takie łatwe, a efekt byłby klaustrofobiczny.

Głównym minusem aneksu jest to, że kuchnia i to, co w niej mamy, jest na widoku. Wobec tego wtedy, gdy zależny nam na atrakcyjnej prezencji mieszkania, powinniśmy też dbać o porządek w kuchni, a to, u niektórych z nas, nie jest takie łatwe. Także minusem mogą być zapachy łatwo przedostające się do całego mieszkania oraz większy hałas z powodu pracującej lodówki czy zmywarki.

Kuchnia oddzielna – plusy i minusy

Na kuchnię jako osobne pomieszczenie najlepiej zdecydować się wtedy, gdy mieszkanie ma atrakcyjny rozkład i jest bardziej przestronne. Wtedy rzeczywiście nie będzie ona malutka i będzie można łatwo znaleźć w niej przestrzeń do gotowania, jedzenia, spotkań.

Kuchnia oddzielna pozwala nam na zamknięcie tej przestrzeni przed wzrokiem innych, na przykład wtedy, gdy przyjmujemy gości. Nie musimy też przejmować się hałasem AGD.

Jeżeli wobec tego interesują cię mieszkania do kupienia we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie czy innych miastach, szukaj ofert także pod kątem urządzenia kuchni zgodnie ze swoimi potrzebami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]