Lodówka pod blat – wybieramy najlepszy model

Nie potrzebujesz sporej lodówki w swojej kuchni? Bez problemu wystarczą ci dwie małe półki oraz niewielka zamrażarka? W takim przypadku warto pomyśleć o kupnie modelu podblatowego – świetnie sprawdzi się w kawalerce i nie tylko!

W sklepach z AGD najlepiej sprzedają się lodówki większych wymiarów – doskonałe dla całej rodziny. Jednak są też osoby, dla których taki zakup po prostu byłby nieopłacalny. Duża lodówka to nie tylko większy koszt zakupu, ale również utrzymania, ponieważ pobiera ona więcej energii niż modele małe, jeżeli porównamy te same klasy energetyczne.

Lodówki podblatowe to kapitalny wybór tam, gdzie nie dysponujemy sporą przestrzenią – w małych kuchniach i aneksach kuchennych, w akademikach, domkach letniskowych, aby wspomnieć tylko o paru zastosowaniach. Lodówki tego rodzaju mieszczą się idealnie pod blatem i możemy po prostu wstawić je zamiast jednej z szafek. Jeżeli zależy nam na bardziej estetycznym wykończeniu kuchni, możemy zdecydować się na model do zabudowy.

Najczęściej lodówki podblatowe zapewniają wystarczającą ilość miejsca dla jedne lub dwóch osób. Zawierają kilka półek, półki na drzwiach oraz niewielką zamrażarkę. Chociaż z pozoru mogą wydawać się bardzo małe, to jednak tak naprawdę możemy zmieścić w nich sporo, oczywiście, jeżeli nie chomikujemy jedzenia i na bieżąco je zużywamy.

Jeżeli także interesuje cię taka mała lodówka, najlepiej zdecydować się na model energooszczędny, z dobrze rozplanowanym wnętrzem. Powinniśmy też zwrócić uwagę na jego rozmiary, aby lodówka pasowała właśnie do tego miejsca, w którym chcemy ją ustawić.

W sprzedaży znajdziemy wiele modeli lodówek podblatowych. Najszerszy wybór czeka na nas w internecie, dlatego to tutaj warto rozpocząć swoje poszukiwania. Najlepiej też zdecydować się na kupno on-line, ponieważ w zwykłych sklepach AGD na kupujących czeka zwykle tylko parę modeli, ponieważ, jak wspomnieliśmy na wstępie, lodówki te nie są tak popularne jak te wyższe. Kupując on-line, nie musimy też obawiać się o dowóz. Życzymy udanych zakupów!

[Głosów:3    Średnia:3/5]