Jakie rolety wybrać do dziecięcego pokoju

Dzieci często mają teraz swoje własne pokoje, w których mogą pozwolić sobie na swój własny wystrój wnętrza. Niezależnie od tego, czy mówimy o najmłodszych, czy o nieco starszych dzieciach albo nawet nastolatkach, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na ich własne preferencje. Tylko w pokoju, który podoba się dziecku, będzie ono spędzać dużo czasu z prawdziwą przyjemnością. Na co jednak oprócz tego zwrócić uwagę, decydując się na zakup rolet dla dziecka?

Rolety w kolorze, który pasuje do pozostałych dodatków

Dzieci często preferują żywe, przyciągające oko kolory. Są zwolennikami ostrych czerwieni, intensywnych żółcieni, neonowych zieleni i głębokich odcieni niebieskiego. Nic więc dziwnego, że dziecięce meble i dodatki często także wykorzystują te energiczne barwy, aby dodać charakteru wszystkim przedmiotom.

Decydując się na wybór rolet, powinniśmy zatem zwrócić uwagę na ich kolor. To on będzie rzucał się w oczy w pierwszej kolejności, to on sprawi, że pokój nabierze takiego, a nie innego charakteru – albo zachowa ten charakter, który już został narzucony przez pozostałe akcesoria. Ze względu na te ważne cechy należy zatem przestrzegać zasady mówiącej, że w każdym pomieszczeniu rolety muszą być dopasowane albo do ścian, albo do dodatków.

Przykładowo, jeśli w dziecięcym pokoju znajduje się wiele czerwonych elementów (np. poduszki, narzuta, uchwyty mebli, tapicerka krzesła), bez obawy można sięgnąć po pełne pasji, czerwone rolety.

Kaseta czy roleta mini?

Decydując się na konkretny rodzaj rolety, możemy wybierać przede wszystkim z dwóch typów, umieszczonych na stronie https://rolety24.net/: z rolet mini oraz z rolet klasycznych w kasecie. Pierwsze z nich mają bardzo lekki, delikatny wygląd, który może dobrze współgrać z pokojem dziecka. Są przy tym łatwe do zawieszenia, co daje pewność, że każdy rodzic spokojnie poradzi sobie z nimi samodzielnie.

Z kolei rolety w kasecie mają cały szereg zalet, które mogą być pomocne w utrzymaniu idealnego wyglądu pokoju dziecięcego. Przede wszystkim rolety tego typu są dobrze chronione przed uszkodzeniami, ponieważ ich boki znajdują się w prowadnicach. Dzięki temu nie będą zaczepiać się o nic, co dziecko postawi na parapecie, nie istnieje też szansa, że zostanie zerwana żyłka, jak mogłoby się stać w przypadku rolet mini. Dodatkowo rolety w kasecie, gdy nie są wykorzystywane, są ukryte przed światłem i kurzem. Dzięki temu szansa na ich zabrudzenie jeszcze bardziej się zmniejsza.

Pełna roleta czy roleta dzień i noc?

Obecnie możemy wybierać spośród wielu typów rolet, jednak najbardziej praktyczne w pokoju dziecięcym wydają się być rolety dzień i noc lub klasyczne pełne rolety z podgumowaniem. Pierwszy typ pozwala na bardzo swobodną regulację ilości wpadającego światła, a dodatkowo lekko ozdabia okno. Taka roleta będzie ciekawym urozmaiceniem i sprawi, że okno w pokoju nabierze jeszcze ciekawszego wyglądu.

Z kolei podgumowane pełne rolety to świetny sposób na zapewnienie dziecku idealnej ciemności. Jeśli maluch nie może spać spokojnie z powodu nadmiaru światła wpadającego do pokoju, pomoże mu w odpoczynku i sprawi, że będzie mógł wstawać każdego ranka bardziej wypoczęty i chętny do stawiania czoła wyzwaniom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]