Trendy w wykończeniu i budownictwie stale się zmieniają, jednak za każdym razem korzysta się niemal z tych samych, dostępnych na całym świecie materiałów. I choć przykładowo – kamień dekoracyjny niewiele się różni od siebie, to tysiące możliwości adaptacyjnych sprawia, że ten sam w różnych domach (czy przed domem), może wyglądać zupełnie inaczej! Jednak, pomysł pomysłem, realizacja też swoją drogą, a co z dbaniem o wygląd, czystość i jakość?

Niestety, jak i o ściany, elewację czy kostkę brukową, tak i o kamień trzeba dbać! Odpowiednie czyszczenie, impregnacja i dbałość o ten materiał sprawia, że przez długi czas będzie on cieszyć oko i gwarantować wszystkie swoje właściwości, niezależnie od tego, czy kamień będziemy montować wewnątrz domu, jako element wykończenia czy może na zewnątrz w różnym celu. Jak i od czego zacząć? Zapytaliśmy specjalistów z branży, którzy oferują impregnaty do kamienia, który z łatwością można zakupić chociażby przez ich stronę internetową!

„Kamień również wymaga specjalnego traktowania, niezależnie od miejsca, w którym go ułożymy. Wnętrze domu, ogród, elewacja – wszędzie jest podatny na negatywne działanie środowiska zewnętrznego, czy to wiatru, słońca, wody czy kurzu. Dlatego należy używać odpowiednich środków czyszczących i impregnujących, aby przez długi czas cieszyć się estetyką tego materiału. Wydawać by się mogło, że kamień będzie najtrwalszy, jednak ten dekoracyjny przechodzi przez szereg różnych obróbek, niszczy się jego strukturę, a tym samym zmienia właściwości w tym też trwałość. Dlatego tak ważne jest, by regularnie stosować dostępną na rynku chemię i to w małych odstępach czasu. Tylko w ten sposób będziemy w długim okresie czasu, cieszyć się estetyką tego materiału i jego doskonałą jakością, bo chyba o to chodzi, prawda? Nikt nie układa materiały dekoracyjne tylko po to, by zaraz je zmieniać!” – mówi dla naszego serwisu sprzedawca z VBV Sweden.

Dlatego przestrzegamy – każdy, obecnie stosowany materiał do dekoracji, wykończenia czy budownictwa (który chcemy, by był surowy, niezabudowany na przykład gipsem), wymaga specjalnego traktowania i dopieszczania. Wszelka chemia, impregnaty są tutaj na miejscu i pomogą w utrzymaniu ładu, wyglądu i doskonałej jakości przez lata!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDezynfekcja miejsca po zgonie
Następny artykułCzym jest standard KNX?

Projektowanie i urządzanie wnętrz to jej żywioł. Kocha swoją pracę i nie może bez niej żyć! :)