wazony dekoracyjne

W wystroju pomieszczeń dużą rolę odgrywa odpowiedni dobór ozdób i dekoracji. Warto decydować się na elementy, które oprócz funkcji estetycznych posiadają również praktyczne zastosowanie. Jednymi z najchętniej wybieranych produktów są wazony dekoracyjne. Bogata oferta na rynku sprawia, że przedmioty z tej kategorii dopasować można do każdego wystroju i stworzyć z nich wyjątkowe ozdoby. Jak dobrać najbardziej odpowiednie elementy?

Codzienne dekoracje w modnych pomieszczeniach

Ozdoby i dodatki posiadają wyjątkowy wpływ na podkreślenie charakteru aranżacji. Poszukując wazonów dekoracyjnych warto dopasować ich wygląd do stylu wnętrzarskiego. W modnych kompozycjach skandynawskich doskonale sprawdzą się produkty w barwach szarości i błękitów. W takich wnętrzach wykorzystać można również białe i kremowe elementy. Ciekawym pomysłem będzie przezroczysty dekoracyjny wazon delikatnie zabarwiony na ciemny kolor. W stylu boho sprawdzą się elementy w jasnych kolorach i barwne dekoracje w etniczne wzory. W takich aranżacjach warto wykorzystać wazony gliniane i miedziane. Doskonale podkreślą charakter wystroju. Sprawdzą się tu również ozdobne elementy z innych naturalnych surowców. Dobierając dodatki do pomieszczeń w stylu retro, warto zdecydować się na ceramiczne, kolorowe produkty o grubszych ściankach. Doskonale wpasują się tutaj również ozdoby stylizowane na kryształowe.

Wazony jako okazjonalne dekoracje

Oprócz elementu codziennego wystroju, wazony dekoracyjne świetnie sprawdzają się w roli ozdób stołów podczas uroczystości. W tej kategorii największą popularnością cieszą się modele z przezroczystego szkła. Są to z pewnością jedne z najbardziej uniwersalnych dekoracji, a ich charakter zależy często od rodzaju umieszczonych w nich ozdób. Duże, szklane wazony mogą być pojemnikami na różnego rodzaju cięte kwiaty lub pełnić rolę wyjątkowych świeczników. Przygotowując stół na Wielkanoc warto włożyć do nich bukiety wiosennej roślinności lub świeczki w radosnych kolorach. W roli ozdoby na Boże Narodzenie sprawdzą się wazony dekoracyjne z suszonymi owocami, gałązkami krzewów lub świecami w ciepłych barwach. Podczas uroczystości takich jak wesele lub komunia, doskonale prezentują się duże, przezroczyste naczynia pełne białych kwiatów.

Duży wybór produktów umożliwi dopasowanie dekoracji do różnych wnętrz i na wiele okazji. Poszukując estetycznej ozdoby warto przede wszystkim kierować się własnym gustem. Odpowiednio dobrane ozdoby podkreślą charakter każdego pomieszczenia i uroczystości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]