obrazy do salonu

Salon, największe pomieszczenie w mieszkaniu lub domu stanowi punkt spotkań domowników oraz odwiedzających gości. Wymaga zatem urządzenia go w wyszukanym smaku, odpowiednim stylu i harmonii. Odpowiednio dobrane sprzęty i dodatki, w tym także obrazy do salonu mają za zadanie wprowadzać miły klimat, gdzie można wypocząć, poczuć się bezpiecznie i spędzić przyjemnie czas.

Jaki styl powinny mieć obrazy do salonu?

Dużo zależy od ogólnego wystroju wnętrza, a także upodobań jego mieszkańca. Stylów w aranżacji wnętrz jest całe mnóstwo. Można między nimi lawirować i wyszukać ten najbardziej pasujący do osobowości ludzi, którzy przebywają w salonie na co dzień. Niekiedy chcemy za pomocą obrazu wywrzeć mocne wrażenie na odwiedzających nas gości, by poczuli, jakby wkroczyli do zupełnie innego wymiaru rzeczywistości.

Wszystko zależy od naszych potrzeb. Gdy czujemy się w danym pomieszczeniu komfortowo i goście także są wyluzowani, atmosfera staje się bardzo miła, a o to nam chodzi, gdy zapraszamy do siebie przyjaciół. Wieszamy na ścianach obrazy do salonu, by klimat był jeszcze bardziej wyszukany. Dopasowujemy obraz do stylu, jaki mamy u siebie – https://ubierzswojesciany.pl/55-obrazy-do-salonu.

Jeżeli to styl nowoczesny, zapewne obraz pozostanie bez ramy lub będzie ona zaznaczona bardzo minimalnie. Gdy jednak styl naszego domu jest na wzór innej epoki, z pewnością postaramy się o wykwintne ramy, z ornamentami, pozłacane itp. Styl boho pozwoli na każdy rodzaj ramy oraz bez niej. Skandynawski natomiast podpowiada ramkę prostą w zimnych barwach (szarym, niebieskim i białym).

Co powinno znaleźć się na obrazach do salonu?

Każda epoka miała swych malarzy. W jednej eksponował się realizm, w innej impresjonizm, ekspresjonizm itd. Obecnie mamy wszechstronną dowolność. Co chcemy zawiesić na swej ścianie, to wieszamy. Dowolność sprzyja naszym własnym wymaganiom. Dostosowujemy dom (mieszkanie) pod naszą psychikę, upodobania i pragnienia, a nie odwrotnie.

Żaden styl w modzie nie wymusza, jedynie podpowiada, w jaki sposób można wprowadzić harmonię do wnętrza. Czy z tych podpowiedzi skorzystamy, czy nie, to już nasza indywidualna sprawa. Miniaturowe obrazki do salonu rozwieszone w kilku miejscach mogą zastąpić tradycyjny jeden duży obraz. Każdy z nich może przedstawiać martwą naturę, krajobrazy, pejzaże, kolaże, figury geometryczne, plamy, osoby, zwierzęta i wiele innych kompozycji.

Zawieszony obraz na ścianie w salonie winien się ładnie eksponować, by móc na niego patrzeć, siedząc na wprost niego. Taki obraz może spełniać funkcję terapeutyczną. Wpatrywanie się w niego przenosi nas w inny wymiar świadomości. Taki stan pomaga wyzbyć się stresu, lęku, odprężyć się.

[Głosów:0    Średnia:0/5]