Wiosenne majsterkowanie = wiosenne zakupy

Wiosna powszechnie uchodzi za synonim robienia porządków i remontów. Nie ma się więc co dziwić, że sklepy ze sprzętem do majsterkowania w tym czasie przeżywają prawdziwe żniwa. W telewizji i na billboardach jesteśmy zalewani reklamami coraz to nowszych narzędzi, bez których wydawać by się mogło – nie możemy się obyć. Jak więc dokonać właściwego wyboru sprzętu do wiosennego porządkowania i majsterkowania? Warto poznać swoje potrzeby nim sięgniemy po portfel przy sklepowej kasie!

Określmy nasze potrzeby

Dobre zakupy to przede wszystkim przemyślane zakupy. Nie dajmy się ponieść emocjom zakupowego szału. Przemyślmy na czym będą polegały nasze wiosenne poczynania. Jeśli lubisz, gdy otacza Cię natura i dysponujesz dużym ogrodem, w którym koszenie trawy to cotygodniowa tradycja – z pewnością niezbędnym sprzętem będzie kosiarka. Jeśli zaś nasze działania można zamknąć w kategorii majsterkowanie, kiedy chcesz odnowić drewniane ogrodzenie lub dokonać montażu mebli – wówczas przydatna będzie wkrętarka, która posłuży Ci nie tylko do wiosennych zrywów. Być może jesteś zwolennikiem idei wiosennego porządkowania i śpieszno Ci do uporządkowania krzewów i drzew nim te wypuszczą pierwsze liście – wówczas Twoja uwaga powinna być skierowana na piły spalinowe.

Kosiarki do trawy

Nie ma znaczenia czy posiadasz ogromny ogród czy tylko kawałek trawnika przed domem. Skoro koszenie trawy jest utożsamiane z odpoczynkiem po ciężkim tygodniu pracy może warto, aby ten czas faktycznie należał do przyjemności, a nie do przykrych obowiązków. Żeby tak się stało warto kupić sprzęt, za sprawą którego porządkowanie będzie wiązało się z radością i satysfakcją. Pierwszą kwestią do rozważenia jest napęd kosiarki. Jeśli potrzebujemy sprzętu o dużej mocy, który dotrze w odległe części naszego ogrodu i poradzi sobie wysoką trawą – wybierzmy kosiarkę spalinową. Pamiętajmy jednak, że za jej wydajnością niestety podąża większa waga, dlatego też warto rozważyć kosiarkę spalinową o własnym napędzie, co oszczędzi nam sił podczas koszenia. Jeśli dysponujesz mniejszym areałem należałby się skierować ku kosiarkom elektrycznym. Ich koszt jest znacznie mniejszy niż kosiarek spalinowych, a do tego są dużo lżejsze. Jedyną niedogodnością jest kabel, który wymaga naszej znacznej ostrożności w trakcie koszenia. Inną opcją są mniej popularne kosiarki akumulatorowe. Do ich zalet można zaliczyć brak emitowania hałasu oraz możliwość pracy bez ciągnącego się za nami kabla. Należy jednak skonfrontować uzyskiwane zalety do wad, do których można zaliczyć na przykład czas pracy na jednym na jednym ładowaniu.

Wkrętarki

Najbardziej popularne wkrętarki to urządzenia akumulatorowe. Polecane są głównie ze względu na możliwość pracy w każdym miejscu, bez konieczności dostępu do energii elektrycznej. Decydując się na zakup wkrętarki należy zwrócić przede wszystkim uwagę na takie parametry jak moc urządzenia, napięcie oraz czas pracy na jednym ładowaniu. Dodatkową opcją wkrętarek jest możliwość wiercenia, wówczas mówimy o wkrętarko-wiertarkach. Przykładem takiego urządzenia jest wkrętarko-wiertarka M18 BLPD 502XA produkowana przez firmę Milwaukee. Warto podkreślić, że producenci, jak wyżej wspomniany Milwaukee, jako atut swoich urządzeń podaje kompatybilność baterii z innymi wariantami wkrętarek.  Jeśli nasz budżet jest nieco mniejszy, a potrzeby nie wykraczają poza skręcanie mebli, w których otwory są już nawiercony, warto przyjrzeć się innemu produktowi z szerokiej gamy produktów Milwaukee – wkrętarka M12BDD-202C.

Zobacz wkrętarki Milwaukee na https://warowny.com/pol_m_Popularne_Wkretarki-Milwaukee-685.html

Piły spalinowe

W specyfikacji wszelkich urządzeń silnikowych powinniśmy każdorazowo zwracać uwagę na moc. Nie inaczej sprawa się ma w przypadku pił spalinowych. Moc urządzenia powinna być przede wszystkim dopasowana do naszych potrzeb. Jeśli głównym zadaniem naszego urządzenia będzie podcinanie krzewów – nie warto inwestować znacznych kwot pieniędzy w sprzęt o dużej mocy, który będzie charakteryzował się dużą wagą. Każdą z pił warto zobaczyć i przymierzyć do swoich rąk, aby upewnić się, że uchwyty zaproponowane przez producenta nam odpowiadają.

[Głosów:1    Średnia:5/5]