Śruby i nakrętki

Elementy złączne – takie jak śrubki, pręty, podkładki, gwoździe – mogą występować w wersji konwencjonalnej, bądź też antykradzieżowej. W większości przypadków korzystać będziesz z elementów złącznych zwykłych – za pomocą których możesz wykonać różne konstrukcje, instalacje oraz proste naprawy. Elementy złączne zabezpieczające stosuje się natomiast przy montażu obiektów i urządzeń o wysokiej wartości, lub które narażone są na akty wandalizmu, kradzieży lub zniszczenia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady doboru elementów złącznych zabezpieczających. Podpowiadamy kiedy warto je stosować, przed jakimi zagrożeniami mogą Cię zabezpieczyć oraz gdzie zaopatrywać się w specjalistyczne elementy złączne. 

Zastosowanie śrub antykradzieżowych

Wiele przyrządów i urządzeń montowanych na zewnątrz jest narażonych na różnego typu uszkodzenia oraz kradzieże. Wbrew pozorom, dotyczy to nie tylko urządzeń o wysokiej wartości, których kradzież byłaby motywowana finansowo. Równie często kradzieży i zniszczeniu podlegają także elementy miejskiego monitoringu, kamery lub czujniki oraz inne urządzenia stosowane w tym celu. Szczególnie narażone są te, które znajdują się w miejscach niekorzystnych z perspektywy interesu złodzieja lub wandala. 

Osobną grupę produktów, do których stosuje się śruby antykradzieżowe, tworzą felgi aluminiowe stosowane w samochodach. Są one narażone na kradzież z uwagi na ich wysoką wartość estetyczną i finansową. Dodatkową przyczyną, która skłania potencjalnych złodziei do kradzieży felg, jest fakt ich szybkiego demontażu. By zdjąć felgi, wystarczy zaledwie kilkanaście minut, a wprawiony złodziej poradzi sobie z tym zadaniem nawet szybciej. Jeśli więc dysponujesz felgami wysokiej klasy, warto do ich montażu zastosować specjalne elementy montażowe zabezpieczające. 

Działanie elementów złącznych zabezpieczających 

Do najchętniej wybieranych należą śruby oraz stosowane wraz z nimi nakrętki zabezpieczające. Ich odkręcenie wymaga zastosowania specjalnego, dedykowanego klucza. O ile dawniejsze klucze były łatwe do podrobienia lub odkupienia, to obecnie sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. W ciągu ostatnich lat elementy zabezpieczające ewoluowały i dziś są często wykonywane na zamówienie. Oznacza to, że korzystając z zestawu elementów złącznych zabezpieczających, będziesz jedynym właścicielem narzędzia do ich demontażu. 

Atrakcyjne cenowo i wysokiej jakości śruby zabezpieczające znajdziesz pod linkiem https://mocujemy.pl/. W ofercie znajdują się wyłącznie elementy złączne wykonane z solidnych i wytrzymałych stopów stali, odznaczających się najwyższym poziomem twardości. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz spośród elementów złącznych całkowicie odpornych na wizyty złodzieja, które uniemożliwiają kradzież lub zniszczenie.

Warto przy tym podkreślić, że wybierając śruby zabezpieczające, należy kierować się wielkością otworów montażowych, bądź też – wielkością używanych do tej pory śrubek. Warto dobierać elementy posiadają identyczną średnicę gwintu, skok, płaszczyznę przylegania oraz inne cechy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]