Różnice między mieszkaniem w mieście a domem na peryferiach

Mieszkanie w wielkim mieście czy dom na peryferiach? To pytanie, które coraz częściej zadają sobie mieszkańcy miast, stających się coraz trudniejszym środowiskiem do codziennego życia. Smog, hałas, brak zieleni i bezpiecznych miejsc do zabawy dla dzieci – to główne powody, które skłaniają do zastanawiania się nad alternatywą dla mieszkania w mieście. Rozwiązaniem pośrednim, które pozwala cieszyć się spokojem, zielenią, ciszą i czystym powietrzem w nieodległym dystansie od miejskich atrakcji może być dom na peryferiach.

Tendencja do przenoszenia się właśnie na peryferia mieszkańców wielkich miasta staje się coraz silniejsza w ostatnich latach. Stres i pośpiech towarzyszące nam w codziennym życiu stają się bowiem coraz trudniejsze do zniesienia. Po pracy dużo chętniej odpoczywamy w zieleni niż na hałaśliwych ulicach czy w zatłoczonych klubach. Dużo więcej myślimy też o czystości środowiska wokół nas i zwolnieniu tempa życia. Coraz częściej więc decydujemy się na zamieszkanie we własnym domu, w którym mamy zapewnioną prywatność, a także możliwość prowadzenia życia dużo bardziej zgodnego z naturalnym środowiskiem.

Dom na peryferiach wielkiego miasta, jak w przypadku osiedla Ventana www.ventana.pl zlokalizowanego w Walendowie pod Nadarzynem, pozwala decydującym się na niego osobom na odpoczynek we własnym ogrodzie, a także w harmonijnie urządzonej przestrzeni wspólnej, w której znalazło się miejsce na plac zabaw dla dzieci, kort tenisowy, rekreacyjne tereny zielone oraz Club House – przestrzeń na organizację imprez okolicznościowych przez mieszkańców. Wybudowane w klasycznym, eleganckim stylu domy osiedla Ventana to możliwość życia w przestrzeni nieporównywalnie większej niż mieszkania dostępne w Warszawie, a w cenie o wiele bardziej korzystnej niż absurdalnie chwilami wywindowane stawki za lokale dostępne w centrum stolicy.

Nowoczesna technologia zastosowana w domach na osiedlu Ventana pozwala właścicielom domów na peryferiach cieszyć się także warunkami życia porównywalnymi z mieszkaniami w apartamentowcach. Inteligentne systemy umożliwiają bowiem na wygodne sterowanie urządzeniami domowymi za pomocą aplikacji w smartfonie czy na tablecie.

Dom na peryferiach to także możliwość szybkiego dostania się do centrum miasta ze względu na obwodnicę Raszyna pozwalającą dotrzeć tam w 15 minut oraz dostępna na miejscu infrastruktura ułatwiająca codzienne życie. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne dla dzieci, a także centra handlowe i miejsca aktywnego wypoczynku, które w pełni zaspokajają wszystkie potrzeby mieszkańców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]