Rolety jako ochrona przed słońcem

0
1129

Słońce wytwarza w naszym organizmie niezbędną do życia witaminę D, przeciwdziała depresji, a także pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Nie zawsze jednak cieszymy się, gdy wpada do pomieszczeń przez okna, np. w sezonie letnim czy też nad ranem, gdy promienie słoneczne budzą nas zbyt wcześnie. W takich właśnie momentach chcemy się nawet przed nim schronić. W tym przypadku pomocne mogą okazać się dobrze dobrane rolety w oknach. 

Rolety – jak chronią nas przed słońcem?

Rolety w oknach mają swój początek w okiennicach – w miejscowościach, w których słońce daje się we znaki mieszkańcom, jest to bardzo popularny sposób ochrony przed słońcem. Pomieszczenie pozbawione światła słonecznego nie nagrzewa się tak szybko i może być naszym schronem przed upałami. Oczywiście podobną funkcję mogą pełnić także zasłony, jednak często są one wykonywane z materiałów przepuszczających światło. Rolety zaś mają za zadanie go nie przepuszczać – stąd też są coraz częściej wybierane i stały się najpopularniejszym systemem osłonowym w polskich domach. Wpływają na to również łatwość ich montażu i bogaty wachlarz możliwości, jaki proponuje nam obecnie rynek, szczególnie że możemy je zakupić dużo taniej za pośrednictwem sklepów internetowych, takich jak np. rolety24.net. Zakup online jest jednym z najwygodniejszych i najtańszych sposobów na ich nabycie – nie tracimy czasu na dojazdy do sklepów stacjonarnych, możemy liczyć na konkurencyjne ceny i dostawę do domu.  

Rodzaje rolet a ich funkcje

Istnieje wiele rodzajów rolet, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także funkcją, jaką spełniają, oraz mechanizmem, który je obsługuje. Jednymi z najpopularniejszych są pokojowe wewnętrzne, które montuje się wewnątrz okna. Dzielą się one na rolety dzień-noc, minirolety i roletki do zasłaniania mniejszych powierzchni, rolety wewnętrzne w kasecie z prowadnicami, plisy itp. Wszystkie doskonale chronią nas przed promieniami słonecznymi nad ranem oraz przed nagrzewaniem się pomieszczenia w dzień, ale niektóre z nich mają dodatkowo niezwykłe walory dekoracyjne, jak np. plisy, cena nie różni się tutaj od standardowych rolet, a wyglądają one wyjątkowo estetycznie i stylowo. Oczywiście na wszelkich stronach internetowych pokazane są jedynie wzory w standardowych kolorach, jednak dostępna jest cała paleta barw, z której można zamówić swoje upragnione i komponujące się z wystrojem rolety. 

Najnowszy trend – plisy, Czym różnią się od standardowych rolet?

Rolety plisowane różnią się od tych standardowych przede wszystkim tym, że ich profile nie są montowane bezpośrednio na ramę okienną, a ich regulacja jest niezwykle prosta w codziennej obsłudze. Są one umieszczane na specjalnych haczykach, co zapewnia trwałość mechanizmu. Materiały, z których zazwyczaj są wykonywane, są bardzo odporne i nie przepuszczają światła – dzieje się tak również za sprawą plis. Rolety harmonijkowe, czyli plisy, charakteryzują się także ponadczasowym, stylowym designem, który doskonale pasuje przede wszystkim w klasycznych wnętrzach. Coraz częściej są one wybierane przez osoby ceniące sobie elegancję i praktyczne rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]