Jeśli mamy duży dom, który posiada na dodatek dwie kondygnacje to sfera problemów remontowych bardzo się powiększa. Wystylizowanie dużych przestrzeni wymaga nie tylko poniesienia większych kosztów, ale również bardziej strategicznego rozplanowania prac.

Dwa poziomy różne style

Dwa poziomy w domu dają szerokie pole do aranżacyjnego manewru. Parter i kolejne piętra można urządzić w inny sposób. Na przykład „dół” przeznaczyć do podejmowania gości, z kolei górę do bycia bardziej sobą. Oczywiście można również starać się zachować spójność wizualną między wszystkimi pomieszczeniami. W takim wypadku trzeba zwracać uwagę na każdy element. W aranżacyjnej układance każdy szczegół ma znaczenie. Gdy bierzemy się za prace remontowe z uporem szukamy najlepszych rozwiązań, materiałów wykończeniowych oraz mebli. Tworzymy podstawę do końcowego efektu. Jednak w przypadku dużych powierzchni, trzeba również zadbać o „przejście” między jednym piętrem, a drugim. Schody są elementem, który często „zaskakuje” potrzebą wymiany lub dopasowania do nowego stylu. Najpopularniejszych rodzajem są schody zabiegowe (lekko skręcone), jednak fakt, że są one niemalże standardem wykończeniowym wcale nie znaczy, że jest to standard nudny. Schody zabiegowe to dość szeroka kategoria „produktów”, w której znaleźć można prawdziwie stylowe warianty. Będę one w stanie dopasować się zarówno do określonego stylu, jak i wpasować w większą ich ilość. Ma to duże znaczenie. Domów nie remontuje się gruntownie dość często. Na przestrzeni lat będzie się z pewnością prowadzić mniejsze prace, jednak całościowy remont to wydarzenie, które szybko się nie powtórzy. W efekcie schody zabiegowe muszą wizualnie pasować do przestrzeni, którą się odremontuje teraz oraz w przyszłości. Same schody zabiegowe są pokaźniejszym wydatkiem, z którym trzeba się liczyć, dlatego powinny one znaleźć się na szczycie listy remontowych rzeczy do zrobienia – wybieranie wariantów na szybko jest najlepszą receptą na większe koszty i nietrafione zakupy.

Promocje w lato

Lato to czas, kiedy praktycznie każdy sklep wprowadza liczne promocje. Z sklepami wykończeniowymi nie będzie inaczej. Lato to nieformalny czas polskich remontów – wtedy to bierzemy się za długo odkładane prace, chcąc w możliwie jak najkrótszym czasie zrobić jak najwięcej. Warto przed przystąpieniem do prac bardzo dobrze zaplanować każdy element, który będzie odnawiany/zmieniany (jak np. schody zabiegowe). Inaczej niepotrzebnie narażamy się na chybione zakupy, kosztowne korekty oraz zmarnowany cenny czas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]