Piły do cięcia pustaków – charakterystyka i ogólne zastosowanie

0
939

Cięcie betonu komórkowego jest stosunkowo proste, gdyż materiał ten mimo swojej wytrzymałości jest bardzo łatwy w obróbce. Należy jednak to zadanie wykonać zawsze odpowiednim narzędziem, którym są piły do cięcia pustaków. Poszczególne modele umożliwiają także cięcie kamienia oraz gazobetonu i bloczków komórkowych w wielu różnych rozmiarach, lecz wybór odpowiedniego jest dość trudny. Warto sobie przyswoić wiele istotnych informacji na temat pił i poznać ich charakterystykę jeszcze przed zakupem.

Podstawowe informacje na temat pił do cięcia pustaków

Piły do cięcia pustaków przeważnie występują w formie wolnostojącego stołu, dzięki czemu charakteryzują się wysoką stabilnością podczas wielogodzinnej i intensywnej pracy. Ponadto każde cięcie jest precyzyjne i powtarzalne, co ma ogromne znaczenie w przypadku firm, którym zależy na jak najwyższej jakości wykonania danej pracy budowlanej. Najważniejszym czynnikiem podczas wyboru piły do cięcia pustaków jest głębokość i długość cięcia, wpływa ona bowiem na wielkość pustaków możliwych do obróbki na danym stole. Głębokość mówi o maksymalnej wysokości pustaka, a długość – o jego maksymalnej długości.

W większości pił do cięcia pustaków producenci zastosowali mocne silniki elektryczne. Mają one szereg zalet w stosunku do silników spalinowych. Są znacznie bardziej ekonomiczne, gdyż pobierają minimalne ilości prądu w stosunku do ich wydajności. Generują podczas pracy znacznie mniej hałasu, jak i nie wytwarzają spalin, dzięki czemu można ich z powodzeniem używać także w zamkniętych pomieszczeniach.

Gdzie kupić piłę i na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Wielu właścicieli dużych i mniejszych przedsiębiorstw kupuje piły do cięcia pustaków zwracając uwagę jedynie na ich cenę. To niestety ogromny błąd, który w efekcie bardzo wiele kosztuje. Tanie piły pochodzące od nieznanych firm niestety nie są trwałe, a efekty cięcia pozostawiają zazwyczaj wiele do życzenia. Co więcej, wszelkie awarie są kosztowne w usunięciu, gdyż części zamiennych do najrzadszych pił jest bardzo niewiele, przez co zazwyczaj kończy się zakupem nowej maszyny. Najlepsze piły do cięcia pustaków znajdują się wyłącznie w sklepie Norwit.pl, tam też warto dokonać zakupu https://norwit.pl/187-pily-do-ciecia-pustakow-500-1000mm

Równie istotna jest kwestia mocy i wydajności oraz wielkości danego urządzenia, które zawsze powinno być idealnie dopasowane do wymagań oraz większości prac wykonywanych przez dane przedsiębiorstwo. Warto postawić na piłę o odpowiedniej wydajności i nie kupować jej „na wyrost”, głównie ze względu na jej koszty utrzymania oraz inne problemy wynikające ze zbyt dużej mocy lub wielkości. Zbyt mocna piła niezależnie od obciążenia może pobierać zbyt wiele energii elektrycznej, a także będzie generować znacznie większe koszty konserwacji czy usunięcia usterek. Zatem kupując piłę – postaw na jej przydatność w obrębie danego przedsiębiorstwa i zdecyduj się na najlepszy model w danej cenie, kupując wyłącznie u sprawdzonych dostawców, takich jak firma Norwit.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]