Nowoczesne lustra w rozmaitej odsłonie

Nowoczesne lustra stanowią bardzo chętnie wykorzystywany dodatek w wielu aranżacjach. I nie trudno się temu dziwić, ponieważ nie tylko ułatwiają wykonywanie czynności higienicznych i kosmetycznych, ale również pełnią rolę dekoracyjną. Współczesne zwierciadła to dodatki o wielu twarzach, które zmieniają się wraz z preferencjami właściciela.

Srebrna, a może grafitowa tafla?

Nowoczesne lustra występują w wielu postaciach. O ile najchętniej wybierane są te w odcieniu srebra, gdyż w najlepszy sposób oddają rzeczywistość, niemniej jednak nie brakuje pasjonatów, którzy swoje kroki kierują w stronę typowo dekoracyjnych modeli. A takim bez wątpienia jest zwierciadło o grafitowej tafli szkła. Umieszczane najczęściej w garderobach i korytarzach. Przyciemniają widziany obraz, sprawiając że jest mniej dokładany, a co za tym idzie – ładniejszy. Swoją formą kreują klimat we wnętrzu, przy okazji będąc skuteczną alternatywą dla nowoczesnych luster w srebrnym odcieniu.

Wklejane, wieszane, a może stojące?

Z racji zróżnicowanego montażu, dokonuje się podziału tafli na wklejane, wieszane i stojące. Na przełomie ostatnich lat, dużą popularnością cieszą się modele wklejane, które idealnie sprawdzają się w miejscach, w których zależy nam na ukryciu ich boków. Najczęściej umieszczane w łazienkach. Przy fachowym montażu, niemal stapiają się z powierzchnią płytek, stając się niewidocznymi. Dla podkreślenia klimatu tych nowoczesnych luster, stosuje się designerskie lampy montowane nad taflą szklaną. Pomimo wielu zalet, jakimi niezaprzeczalnie charakteryzują się lustra wklejane, nie sposób pominąć ich wad. Największym mankamentem jest ewentualna potrzeba wymiany na inne. O ile w przypadku tradycyjnego lustra jedyne, co należy zrobić to zdjąć je ze ściany, o tyle w tym przypadku demontaż opiera się na zbiciu tafli. A co za tym idzie – generalnego remontu.

Modele wklejane to nie jedyne lustra nowoczesne, z jakimi możemy mieć do czynienia. Innym rodzajem są wieszane, umożliwiające zastosowanie dowolnego sposobu oświetlenia. W każdej chwili taflę można ściągnąć i zmienić jej położenie – bez konieczności przeprowadzania gruntownych czynności remontowych. Jedyną wadą może być fakt, że zwierciadło odstaje od płytek o kilka milimetrów.

Ostatni rodzaj stanowią stojące lustra nowoczesne, których niezaprzeczalnych atutem jest mobilność tafli. Gdy tylko najdzie nas na to ochota, można je przenieść do innego miejsca. Niestety, zajmują sporo miejsca, przez co posiadacze małych mieszkań nie mogą sobie na nie pozwolić.

Artykuł zainspirowany został nowoczesnymi lustrami dostępnymi w sklepie https://www.bbhomeonline.pl/pol_m_Produkty_Lustra-183.html.

[Głosów:1    Średnia:5/5]