Jak dobrze wybrać drzwi wejściowe

Wybór drzwi zewnętrznych to bardzo ważna decyzja, od ich rodzaju zależy nasz komfort oraz bezpieczeństwo. Kupując drzwi wejściowe do domu trzeba mieć na uwadze również takie czynniki jak trwałość, funkcjonalność, ważny będzie też ich wygląd.

Wymiary

Pierwszym elementem, który należy mieć na uwadze są oczywiście odpowiednie wymiary. Drzwi trzeba dopasować do otworu w murze – modele standardowe będą tańsze od drzwi o nietypowych wymiarach. Zazwyczaj w domach jednorodzinnych najlepiej sprawdzają się drzwi o szerokości 90 cm, szersze szybciej będą się zużywać i na pewno będą droższe. Najlepiej skorzystać z pomocy doradców, którzy znają się na stolarce drzwiowej i pomogą nam wybrać optymalne rozwiązanie. Ważny jest również prawidłowy montaż drzwi, od niego w dużej mierze będzie zależało, czy będą dobrze spełniać swoją funkcję.

Bezpieczeństwo

Drzwi wejściowe powinny być również bezpieczne, najlepiej wybierać modele antywłamaniowe, które są wykonane w taki sposób, aby utrudnić włamanie czy kradzież. Wytrzymała konstrukcja, solidne zamki, specjalne wkładki antywłamaniowe, to podstawa. Warto wiedzieć, że poszczególne drzwi posiadają certyfikaty i klasy antywłamaniowe.

Materiał wykonania i izolacyjność cieplna

Obecnie wybór drzwi wejściowych jest ogromny. Można wybierać spośród modeli wykonanych z pcv, drewna, metalu, stali lub aluminium. Wszystko zależy w tym wypadku od naszych potrzeb oraz budżetu. Ważną rzeczą jest oczywiście również izolacyjność cieplna. Drzwi powinny chronić domowników przed zimnem napływającym z zewnątrz – im mniejszy czynnik przenikalności cieplnej, tym lepiej. Kolejna rzecz na którą, trzeba zwrócić uwagę jest izolacyjność akustyczna, drzwi powinny chronić nas również od hałasów. To dość istotna kwestia szczególnie w przypadku, gdy mieszkamy w budownictwie wielorodzinnym.

Gdzie kupić drzwi?

Drzwi wejściowe powinny być trwałe, dlatego najlepiej wybierać takie od renomowanych producentów, którzy cieszą się uznaniem na rynku stolarki drzwiowej. Warto sobie przejrzeć asortyment http://www.interio.lublin.pl/asortyment/drzwi gdzie można znaleźć bardzo duży wybór drzwi wysokiej klasy. Zakupy w sieci to dobre rozwiązanie, gdyż ceny są przystępniejsze, niż w stacjonarnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]