Nity zrywalne i ich zastosowanie

Interesują Was wyłącznie dobrej jakości nity zrywalne? Chcecie zapoznać się z tą technologią nitowania? Jakie wyodrębniamy nity zrywalne? Gdzie takie akcesoria są najczęściej wykorzystywane w dzisiejszych czasach?

Jakie nity zrywalne wyróżniamy?

Generalnie nity to metalowe elementy konstrukcyjne używane przy nitowaniu. Ta czynność to nic innego, jak łączenie ze sobą różnych elementów, mogą to być na przykład fragmenty tworzyw sztucznych, skór, blach itd. Obecnie coraz popularniejsze są nity zrywalne. Jak wyglądają takie akcesoria? Mają one postać rurki z grzybkowatym łebkiem. Przez rurkę przetknięty jest natomiast pręcik ze specjalnym przewężeniem, który został zakończony nieco większym zgrubieniem – w stosunku do średnicy wewnętrznej rurki nitu.

Obecnie można zdecydować się na rozmaite elementy z właśnie opisywanej kategorii. Jak dzielimy nity zrywalne? Choćby ze względu na kształt łba. W tym aspekcie wyróżniamy takie warianty, jak wpuszczany, płaski albo powiększony. Bez problemu można kupić nity typu standard, zamknięte, rozprężne itd. W literaturze można spotkać się również z podziałem dotyczącym zastosowania. Niektóre nity zrywalne są uniwersalne. Inne chronią przed wodą, a jeszcze inne elementy są stosowane stricte do miękkich materiałów. Proces nitowania jest wykonywany albo ręcznie, albo przy użyciu nitownic – pneumatycznych lub akumulatorowych.

Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/nity-nitonakretki/nity-zrywalne-din-7337/

Zastosowanie nitów zrywalnych

Jeśli zależy Wam na tym, aby kupić dobrej jakości nity zrywalne, to możecie zdecydować się na akcesoria z łbem płaskim. Takie elementy posiadają normy DIN 7337/ISO 15977 ustanowione kolejno przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny, a także Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Jeśli kupicie tego typu nity zrywalne, to nie musicie martwić się o jakość materiału, cechy wytrzymałościowe itp. Z jakiego materiału powstają nity zrywalne z łbem płaskim? Producenci dają Klientom spory wybór. Można zdecydować się bowiem na następujące warianty: Al/St, Al/A2, Al/Al, St/St, A2/A2, A4/A4, Cu/St. Powłoka jest dodatkowo zabezpieczona przed korozją. Fachowcy zastosowali tutaj ocynk galwaniczny. Ogólnie nity zrywalne mogą być wykorzystane w wielu sytuacjach. Na przykład do połączeń, które wymagają wodoszczelności. Takie nity zrywalne nie przepuszczają ani wody, ani powietrza. Niektóre elementy z tej kategorii mogą być używane do miękkich materiałów, takich jak drewno, płyty gipsowe, plastik itp. Tego typu elementy są również stosowane do tworzenia wyposażenia okrętowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]