Narzędzia do domu i warsztatu

0
1254

Wszelkiego rodzaju naprawy, remonty, renowacje, prace rekonstrukcyjne, wykończeniowe – wymagają użycia specjalnie do tego służących narzędzi oraz przyrządów. Niektórzy posiadają małe domowe warsztaty i zaplecza narzędziowe.

Choć oczywiście warto zawsze dysponować jakimś asortymentem tego typu urządzeń, niejednokrotnie musimy zaopatrzyć się w niezbędne podczas danej usterki praktyczne, funkcjonalne i dobre jakościowo przyrządy.

Ostatnio mamy wiele innowacyjnych rozwiązań na rynku, jako że wciąż powstają nowe technologie, a narzędzia tworzone są z unowocześnionych, odpornych materiałów, które zapewniają ich długą eksploatację, w rożnego rodzaju warunkach.

Narzędzia z Chin

Kompletny zestaw narzędzi obejmuje:

Narzędzia ręczne:

miarki –  wraz z blokadami i zaczepami. Istotna jest jakość materiału z jakiego została ona wykonana, a długość powinna wynosić minimum 5 metrów

poziomice – wykonane z aluminium, tworzyw sztucznych oraz wykorzystujące technologię laserową

młotki – z dobrze wykonanym trzonkiem, najlepiej zakończonym gumą

kombinerki – z wygodną rączką i izolacją elektryczną

klucze – najlepiej w zestawach

szczypce

ołówek stolarski – na rynku dostępne są ołówki różnej twardości, również automatyczne z cienkim rysikiem

zestaw wkrętaków – płaskich, krzyżakowych i próbnikowych

Przy remontach uwzględniających malowanie, ostatnio na rynku, obok zwykłego pędzla lub wałka, dostępny jest  pędzel malarski w postaci pistoletu natryskowego. Przy użyciu tego pędzla – farba, lakier czy bejca, w postaci drobnych kropelek, wydostaje się na zewnątrz pod ciśnieniem, jako strumień okrągły lub płaski.

Atutami przemawiającymi za tego typu narzędziem są: oszczędność farby, bardzo dokładne wykończenie oraz sprawność i szybkość wykonania. Cena tego urządzenia wynosi: 129 – 135 zł.  Oprócz pędzla czy też wałka,  przydatne będą: rozpuszczalnik, drabina, szpachelka i folie ochronne na meble i inne sprzęty, które mogą ulec zabrudzeniu przy malowaniu.

Elektronarzędzia:

wiertarka – przy ocenie jakości należy zwrócić uwagę na moc, regulację i moment obrotowy. Wiertła do różnego rodzaju powierzchni najlepiej zamawiać w zestawach

wkrętarka – elektryczna lub akumulatorowa

Dużą popularnością cieszą się wiertarko – wkrętarki. Służą do wiercenia w różnego rodzaju powierzchniach i podłożach: metalowych, tworzywach sztucznych i drewnie. Pracują przy różnej ilości obrotów, posiadają moc 900 W. Urządzenia te, dostępne są na rynku już w cenach od około 60 zł.

szlifierka – kątowa lub stołowa

pilarka – w jej przypadku ważna jest moc i sposób zasilania. Dobrej jakości będzie pilarka ukośnica, która tnie znacznie szybciej. Wysoką jakością odznacza się pilarka łańcuchowa z dużą tarczą. Smarowanie łańcucha odbywa się tu automatycznie. Jest bardzo wygodna i poręczna(posiada system antywibracyjny), odporna na uszkodzenia, mało pali. Obecnie urządzenie to można spotkać w cenie 283, 98 zł.

Dzięki nowoczesnym technologiom, obecnie na rynku dostępny jest już zestaw blacharski do usuwania wgnieceń i zarysowań na karoserii samochodowej. Cena wynosi od 150 zł. wzwyż. Przydatne mogą być też pompki do spuszczania paliwa

Dobre narzędzia domowe z Chin

Warte posiadania są również urządzenia o szerokim przeznaczeniu, takie jak: palniki gazowe, regulujące zasięg płomienia i  zabezpieczone metalowymi zaworami. Wykorzystywane są do rozpalania grilla, zasilania butli gazowych, funkcji wulkanizacyjnych, osuszają i oczyszczają ściany.

Wykorzystując postęp technologii naszych czasów, poprzez posiadanie nowoczesnych funkcjonalnych, wysokiej jakości narzędzi, zabezpieczamy się przed nieoczekiwanymi i nagłymi usterkami. Ułatwia to i usprawnia uporanie się z nimi a także umożliwia wykonywanie niezbędnych prac remontowych w obrębie naszych domów, ogrodów czy podwórek.

Źródło: https://topgadget.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie meble salonowe?
Następny artykułNity zrywalne i ich zastosowanie

Projektowanie i urządzanie wnętrz to jej żywioł. Kocha swoją pracę i nie może bez niej żyć! :)