rośliny

Kwiaty nie są jedynie dekoracją Twojego domu. Musimy o nie również dbać. Regularnie je podlewać, pielęgnować, przesadzać i wiele, wiele innych. Obecnie w sklepach znajdziesz wiele wydziwianych nawozów. Większość z nich jednak jest bardzo droga. Spokojnie, przedstawimy CI kilka sposobów na domowej roboty nawozy. Będą one nie tylko ekologiczne, ale pozwolą również na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Wiele przedmiotów, które posiadasz w swoim domu sprawdzi się do tego idealnie. Dzięki nim Twoje kwiaty będą rosły pięknie i cudownie wyglądały. Koniecznie sprawdź te triki. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/naturalne-nawozy-do-kwiatow/

Banan

Do podłoża rośliny przesadzanej, możesz dodać upieczone skórki po bananach. Sposób ten jest nie tylko skuteczny, ale sprawi również, że Twoje rośliny będą rosły pięknie i zdrowo. Upieczona skóra to nie jedyny sposób, w jaki możemy wykorzystać banany do nawożenia. W jaki sposób możemy jeszcze to zrobić? Nic trudnego! 

Banana kroisz w kosteczkę, a następnie umieszczasz go w słoiku. Tak pokrojone kawałeczki zalewasz gorącą wodą i szczelnie zakręcasz. Słoik odstawiamy następnie na 24 godziny, po upływie tego czasu, tak przygotowaną miksturą podlewamy naszą roślinę.

Woda po gotowaniu

Dla naszych roślin świetnie sprawdzi się również woda po gotowaniu jajek. Jeśli gotowałeś w ostanym czasie jajka czy to na obiad, na kolację czy na śniadanie, nie wylewaj po nich wody.  

Wystarczy, że odczekamy, aż całkowicie wystygnie, a następnie podlewamy nią naszą roślinę. Skorupki, które pozostały po jajkach również możesz wykorzystać jako podłoże do przesadzanej roślinki.

Fusy z kawy

Fusy po kawie również będą idealnym rozwiązaniem dla naszych roślinek. Po wypiciu porannej kawy wystarczy, że pozostawisz fusy i poczekasz, aż wystygną. Pamiętaj, że należy dosypać takie fusy do roślin, które lubią kwaśną glebę. Przykładem takiej roślinki może być np. Skrzydłokwiat. Na pewno roślina ta podziękuje Ci za tego typu nawóz. Zbyt duża ilość fusów oraz nadmierne podlewanie może się skończyć pleśnią oraz grzybem. Nie będzie to dobre dla waszej rośliny. Pamiętajcie więc o umiarze. 

Zobacz też: http://domosia.pl/w-jaki-sposob-szkolic-labradora/

[Głosów:0    Średnia:0/5]