Meble retro - elegancki styl w Twoim domu

Elegancja i klasyka to, coś, czego dzisiaj coraz bardziej potrzebujemy Zmęczeni codziennym stresem, brzydotą biur, ciężką pracą chcemy wrócić do domu i móc w końcu prawdziwie odpocząć. Niestety jednak współczesne, minimalistyczne wnętrza nie pozwalają nam pocieszyć oczy pięknym wnętrzem. Warto zatem rozważyć wprowadzenie do wnętrza nieco bardziej vintage stylu, a konkretniej – zakup mebli retro.

Meble retro – ogólna charakterystyka

Na początek warto zaznaczyć, że meble retro charakteryzują się wykonaniem na modłę różnych stylów aranżacji wnętrz i epok, niemniej jednak posiadają zawsze pewien wspólny rys. Otóż niezależnie od swojego stylu emanują one elegancją i urokiem.

Jest ona spowodowana w dużej mierze niespotykaną już dzisiaj precyzją i wykończeniem mebli, umiejętnie dobranymi ornamentami, zdobieniami czy rzeźbieniami oraz urokliwymi barwami. Generalnie meble retro mają w sobie wyjątkowy czas i urok.

Dawny styl, współczesna technologia

Wiele osób czuje jednak pewną awersję do zakupu antyków, głównie z uwagi na ich cenę oraz możliwość zostania oszukanym. Dlatego też warto rozważyć zakup mebli retro na Antyki 24. Tu tworzymy nowe meble, w pełni wytrzymałe, wykorzystujące nowe technologie w meblarstwie, niemniej jednak o wyglądzie inspirowanym dawnymi meblami i stylami.

Meble retro – rodzaje i style

Jakie zaś style obejmuje w sobie to określenie „retro”? Otóż naprawdę bardzo różne. Przede wszystkim znajdziemy tu klasyczne meble niczym rodem z epoki dawnych książąt i hrabiów. Pełne dostojeństwa i wytworności retro meble w stylu ludwikowskim czy barokowym niewątpliwie wprowadzą atmosferę pełną władzy, piękna i dyskretnej tajemnicy do naszego domu.

fotel barokowy

Inaczej zupełnie meble prowansalskie – delikatna biel i romantyczne zdobienia emanują pewnym delikatnym urokiem.

komoda stylowa

Z kolei meble kolonialne łączące w sobie angielską elegancję z dalekowschodnią egzotyką doskonale oddają nastrój pełen tajemnicy, przygody i siły.

fotel kolonialny

Słowem meble retro to wyjątkowy sposób na to, aby wprowadzić do naszego wnętrza smak i styl,wychodząc poza wszechobecny minimalizm.

Zapraszamy do katalogu producenta mebli retro – https://punktmeblowy.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]